24 серпня – День Незалежності України

Прийміть найщиріші вітання з нагоди
30-річчя Незалежності нашої Держави.
Бажаю Вам міцного здоров’я, великого родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту.
Нехай кожен день Вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а Ваші добрі справи примножать славу рідної України.

З повагою,
Директор ДП “Західний ЕТЦ”
Шпєлик М.М.

28 червня – День Конституції України


http://www.vin.gov.ua/images/all-news/06-2020/28/2706201.jpg


Щиро вітаю Вас з визначним національним святом –
Днем Конституції України!
Нехай ця урочиста подія сповнює Вас життєдайною силою, натхненням, спонукає до новаторських ідей, їх успішної реалізації у професійній царині.
Бажаю успіхів і плідної праці на благо українського народу!

З повагою,
Директор ДП “Західний ЕТЦ”
Шпєлик М.М.

Церемонія

Враховуючи показники ефективності роботи нашого підприємства і високі досягнення щодо повноти та своєчасності сплати податків та зборів, а також завдяки дотриманню податкової дисципліни ДП «Західний ЕТЦ» визнано переможцем обласного туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінний платник податків 2019».

Церемонія нагородження переможців відбулася 12 листопада 2020 року у сесійній залі Львівської обласної ради за участі голови ОДА Максима Козицького , заступника начальника ГУДПС у Львівській області Василя Кресяка та голови рейтингової комісії ВР СПП-2019 Лілії Домінської.

Чи повинен працівник проходити навчання та перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві, де працює за сумісництвом

Навчання та перевірка знань з питань охорони праці проводиться роботодавцем з урахуванням специфіки виробництва та вимог актів, що діють виключно в межах даного підприємства.

Навчання працівників з питань охорони праці закінчується перевіркою знань з питань охорони праці, яка проводиться за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їх функціональних обов’язків.

Особам, які під час перевірки знань з охорони праці виявили задовільні результати, видається посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці, форма якого наведена в додатку 2 до пункту 3.14 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірка знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 (далі – Типове положення).

В посвідчені зазначається посада, місце роботи працівника чи посадової особи та перелік основних нормативно-правових актів з охорони праці і з безпечного виконання конкретних видів робіт, в обсязі яких працівник пройшов перевірку знань. Цей перелік нормативно-правових актів з охорони праці складається  для конкретного підприємства, яке є замовником навчання.

Таким чином, при працевлаштуванні в порядку сумісництва на інше підприємство працівник проходить навчання та перевірку знань з питань охорони праці як новоприйнятий працівник відповідно до вимог, передбачених Типовим положенням.

Які пошкодження автонавантажувача вимагають його тимчасового виведення з експлуатації?

Експлуатація навантажувачів регламентуєтсья правилами охорони праці під час експлуатації навантажувачв НПАОП 0.00-1.83-18. При цьому суб`єкт гоcподарювання повинен призначити працівниками відповідального за технічний стан навантажувача, дата та номер наказу повинна бути внесена до паспорта навантажувача.

Відповідно до пункту 20 розділу V вищевказаних правил, не допускається експлуатація навантажувача за наявності таких пошкоджень і несправностей:

 • тріщини та деформації в рамі шасі навантажувача, рамах вантажопідіймача, каретці та вилах;
 • відсутній один із болтів на кронштейні кріплення рами вантажопідіймача до рами шасі навантажувача;
 • відсутній стопорний гвинт або контргайка кріплення пальця, що з’єднує шток гідроциліндра нахилу з рамою вантажопідіймача;
 • витікання робочої рідини з гідросистеми навантажувача;
 • наявність повітря в гідросистемі;
 • падіння тиску робочої рідини в гідросистемі нижче від норми;
 • робоче гальмо не забезпечує ефективного гальмування навантажувача або рівномірного загальмування коліс однієї осі;
 • порушено герметичність системи пневматичних гальм, що призводить до падіння тиску повітря в пневмосистемі (коли двигун навантажувача не працює) більш ніж на 0,1 МПа/год;
 • не працює манометр системи пневматичних гальм;
 • компресор не забезпечує встановленого тиску повітря в системі пневматичних гальм;
 • витікання робочої рідини з гідравлічної системи гальм;
 • стоянкове гальмо не втримує навантажувач незалежно від завантаження на найбільшому ухилі, зазначеному виробником в експлуатаційних документах протягом 5 хвилин;
 • люфт кермового колеса перевищує 20о від положення кермового колеса, відповідно до положення керованих коліс під час руху навантажувача прямо (для навантажувачів покращеної прохідності люфт кермового колеса має бути не більше ніж 25о);
 • незакріплені, незашплінтовані, від’єднані або пошкоджені деталі кермового керування;
 • несправний гідропідсилювач кермового керування;
 • колесо ненадійно закріплене на маточині;
 • протектор шини має висоту рисунка протектора меншу, ніж визначено вимогами чинного законодавства;
 • шина має наскрізне пошкодження або розрив ниток корду;
 • підтікає паливо із системи живлення двигуна;
 • несправний або відсутній глушник;
 • не вимикаються або мимовільно вимикаються передачі;
 • пошкоджений або вібрує карданний вал;
 • загазованість у кабіні водія;
 • уміст шкідливих речовин у відпрацьованих газах або їхня димність перевищують установлені норми;
 • несправність або відсутність передбачених виробником зовнішніх світлових приладів;
 • відсутнє дзеркало заднього виду;
 • несправність звукового сигнала;
 • несправність замків дверей кабіни;
 • несправність нагрівача повітря кабіни в зимовий час;
 • відсутність медичної аптечки, упорних колодок (не менше ніж 2 шт.), вогнегасника (для автонавантажувачів та штабелеукладачів із ДВЗ) або знака аварійної зупинки;
 • відсутність талона про проходження обов’язкового технічного контролю (технічного огляду).

Водій навантажувача після роботи також повинен, інформувати працівника, відповідального за технічний стан навантажувачів, про виявлені під час роботи несправності та пошкодження.

На Львівщині привітали переможницю Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020»

Христина Костюк, чия робота «Стоп коронавірус» посіла ІІІ місце у другій віковій групі ІХ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020», навчається у Ліцеї міжнародних відносин імені Василя Стуса, відвідує художній гурток у Дитячому центрі творчості «Веселка».

Заохотив  до участі у конкурсі юну художницю її батько  – Іван Васильович Костюк. Але тему дівчина обирала сама: «Я розпочала працювати над роботою у час, коли коронавірус активно розвивався у Китаї. У такий спосіб мені хотілось звернути увагу наших громадян до цієї проблеми, відзначити важку працю лікарів та закликати людей дбати про своє здоров’я », – пояснила Христина та відзначила, що допомагала їй працювати над цією роботою її художній керівник – Надія Михайлівна Куземко.

Відзначення переможців І відбіркового туру конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020» на Львівщині відбудеться  після послаблення в області карантинних обмежень.

28 червня – День Конституції України

Вітаю з загальнодержавним святом – 28 червня — Днем Конституції України!

Конституція — це основний закон держави, що проголошує його незалежність.

У це важливе свято для громадян і країни бажаю кожному міцного здоров’я та довгих років життя, спокою та благополуччя, успіхів та звершення планів.

Нехай це свято додасть Вам віри у світле та мирне майбутнє України!

З повагою,

директор ДП “Західний ЕТЦ”

Шпєлик М.М.

Вентиляції та кондиціювання повітря у робочій зоні виробничих приміщень

Одним із важливих засобів профілактики у закритих виробничих приміщеннях є своєчасне та постійне провітрювання приміщень та забезпечення допустимих рівнів мікроклімату.

До основних показників мікроклімату повітря робочої зони відносяться температура, відносна вологість, швидкість руху повітря.

На параметри мікроклімату та стан людського організму також впливає інтенсивність теплового випромінювання різних нагрітих поверхонь, температура яких перевищує температуру у виробничому приміщенні.

Тривала дія на організм людини несприятливих метеорологічних умов погіршує самопочуття, знижує продуктивність праці і часто призводить до різних захворювань і порушень стану здоров’я.

Завдання роботодавця для збереження здоров′я працюючих, створити на робочому місці оптимальні, або допустимі мікрокліматичні умови. Комфортне самопочуття працюючого забезпечується відповідним співвідношенням температури, відносної вологості і швидкості руху повітря.

Повітря у робочій зоні виробничих приміщень у цехах підприємств повинно відповідати вимогам Санітарних норм мікроклімату виробничих приміщень, затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 01.12.99 № 42. Продовжити читання “Вентиляції та кондиціювання повітря у робочій зоні виробничих приміщень”

12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Всесвітній день боротьби з дитячою працею встановлений Міжнародною організацією праці (МОП) задля привернення уваги громадськості, світової спільноти та національних урядів до проблем дитячої праці та необхідності здійснення заходів щодо її ліквідації.

Масштабні зусилля для ліквідації найбільш неприйнятних форм дитячої праці нині докладають у багатьох країнах світу. Порушення прав дітей жорстоко карається законом. Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці» від 17.06.1999 № 182, ратифікованою Законом України від 05.10.2000 № 2022-III, кожна держава має негайно вживати ефективні заходи щодо забезпечення в терміновому порядку заборони та ліквідації найгірших форм дитячої праці.

На виконання міжнародних зобов’язань Урядом України затверджено Державну соціальну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини„ на період до 2021 року (далі – Програма).

Відповідно до пункту 4 завдання 20 (Удосконалення заходів щодо протидії найгіршим формам дитячої праці) розділу IV Програми на Держпраці покладається здійснення моніторингу стану додержання законодавства про працю неповнолітніх. Продовжити читання “12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею”

Підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2020»

Підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2020», який організовано журналом «Охорона праці» за підтримки  Державної служби України з питань праці.

Всього на фінальний тур конкурсу представлено 216 робіт з 24 областей України.  Найбільшу активність виявили діти  в Хмельницькій і Харківській областях. Тут до управлінь Держпраці надійшла рекордна кількість  малюнків  – 2545 та 1712. Під час першого відбіркового туру регіональні журі, створені  в обласних підрозділах Держпраці, розглянули близько 10 тисяч малюнків.

Перед журі фінального туру конкурсу постало не менш складне завдання – визначити серед кращих творів  – авторів найкращих, найбільш змістовних, яскравих, тематично актуальних,  автентичних за ідеєю та художнім втіленням  малюнків.

До складу журі увійшли представники журналу «Охорона праці», Міністерства культури, молоді та спорту України, міністерства освіти і науки України, АРТ академії сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі, Державної служби України з питань праці, яку представляла Наталія Віжул, начальник відділу з питань охорони праці департаменту з питань праці Держпраці. Продовжити читання “Підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2020»”