Як організувати роботу працівників під час карантину, не порушуючи трудове законодавство

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року  Кабінетом Міністрів України з 12 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. на усій території України установлений карантин.

З метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, збереження життя, здоров’я та забезпечення безпеки працівників та оточуючих людей, у випадку виявлення у працівника первинних ознак захворювання, роботодавцям рекомендується негайно забезпечити направлення такого працівника до медичного закладу для встановлення відповідного діагнозу.

З метою реалізації заходів, передбачених законодавством у разі встановлення карантину, роботодавці зобов’язані вжити всіх можливих заходів.

Серед таких заходів:

 • надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, інших оплачуваних відпусток, передбачених законодавством;
 • надання відпусток без збереження заробітної плати за заявою працівників;
 • встановлення працівникам неповного або скороченого робочого часу;
 • запровадження роботи змінами;
 • тимчасове запровадження дистанційної або надомної роботи;
 • введення простою;
 • продовження роботи за умови застосування засобів індивідуального та колективного захисту.

Надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, інших оплачуваних відпусток, передбачених законодавством

Запровадження карантину не визначено законодавством як підставу для перенесення щорічної відпустки. В той же час чинне законодавство не забороняє надання працівнику щорічної відпустки за угодою сторін під час карантину на весь час або частково. Продовжити читання “Як організувати роботу працівників під час карантину, не порушуючи трудове законодавство”

Рекомендації для роботодавців щодо запровадження запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 на робочих місцях

У січні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про спалах нової коронавірусної хвороби в провінції Хубей, Китай.

Всесвітньою організацією охорони здоров’я оголошено надзвичайний стан в галузі охорони здоров’я міжнародного рівня оскільки захворювання має високий ризик поширення коронавірусної хвороби у 2019 році (COVID-19) в інші країни світу.

ВООЗ та органи охорони здоров’я в усьому світі вживають заходів щодо стримування спалаху COVID-19.

Усі верстви нашого суспільства – включаючи бізнес,
роботодавців – повинні приєднатись до профілактичних заходів, для того щоб зупинити поширення цієї хвороби.

Як поширюється COVID-19

Коли хвора людина чи носій захворювання з COVID-19 кашляє або видихає, виділяються краплі зараженої рідини. Більшість із них потрапляють у навколишнє середовище, поверхні та предмети – наприклад, письмовий стіл, телефони.

Люди можуть інфікуватисьCOVID-19:

– торкаючись забруднених поверхонь чи предметів, а потім торкаючись  очей, носа чи рота;

– через повітряно-крапельний шлях від хворого на COVID-19, стоячи на відстані одного метра від інфікованої особи (іншими словами, COVID-19 поширюється аналогічно грипу). Продовжити читання “Рекомендації для роботодавців щодо запровадження запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 на робочих місцях”

Представників будівельних підприємств запрошують на семінар

У четвер, 5 березня, Головне управління Держпраці у Львівській області проведе семінар-нараду для представників будівельної галузі.

Початок заходу о 14.00.

Місце проведення: м. Львів, пл. Міцкевича, 8, актовий зал на 5-му поверсі.

В межах заходу обговорюватимуть питання:

 • Належне оформлення трудових відносин у будівельній галузі. Основні вимоги та важливі аспекти.

Доповідачі: представники ГУ Держпраці у Львівській області, ГУ ДПС У Львівській області, ГУ ПФУ у Львівській області, Львівського ОЦЗ.

 • Небезпечні фактори на будмайданчиках. Обов’язок роботодавця щодо забезпечення безпечних умов праці.

Доповідач- представник ГУ Держпраці у Львівській області.

2 березня розпочинається масштабна всеукраїнська кампанія з детінізації зайнятості у будівельній галузі

Будівництво – одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників. За даними Держстату, понад 16% (556,8тис.осіб) від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали у сфері будівництва.
На виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі 2 березня стартує масштабна всеукраїнська кампанія, яка відбуватиметься у два етапи.
З 2 березня по 20 березня проходитимуть інформаційні заходи, під час яких інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці.
Крім того, як показують результати 2019 року, будівництво є однією із найбільш травмонебезпечних сфер господарювання. Так, зокрема, у 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. До того ж, будівництво, як і агропромисловий комплекс мають динаміку зростання травматизму, в порівнянні з іншими галузями, в яких кількість травмованих майже не змінилася до попередніх років, або навіть зменшилася.
У зв’язку з цим, у ході першого етапу кампанії, значна увага буде також приділена питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.
Окремо звертаємо увагу, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуться.
З 30 березня по 30 квітня проходитимуть інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.
Подібна кампанія вже відбулася у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу, а у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності – запланована впродовж 2020 року.

Роз’яснення щодо застосування вимог нормативно-правових актів до будови та проектування лише в частині, що не врегульована технічними регламентами

Проблемним питанням залишається ефективна організація здійснення в межах компетенції державного нагляду (контролю) територіальними органами Держпраці за дотриманням вимог законодавства суб’єктами господарювання.

Важливу роль у наглядовій діяльності та побудові належної системи управління охороною праці має нормативно-правова база.

За останній час було прийнято нормативно-правові акти з охорони праці, які суттєво зменшили необґрунтований адміністративний і регуляторний тиск на суб’єктів господарювання, а саме:

– скасована вимога обов’язкової реєстрації обладнання у територіальних органах Держпраці та запроваджено їх облік у власника;

– скасована участь посадових осіб Держпраці під час пуску обладнання у роботу, відповідні обов’язки покладаються на відповідальних посадових осіб, призначених власником. Продовжити читання “Роз’яснення щодо застосування вимог нормативно-правових актів до будови та проектування лише в частині, що не врегульована технічними регламентами”

Уряд затвердив постанову щодо прозорості державного ринкового нагляду

Звертаємо Вашу увагу на зміни, котрі відбулися у вітчизняному законодавстві у сфері державного ринкового нагляду. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 № 75 затверджено Порядок надання органами державного ринкового нагляду безоплатної консультаційної підтримки суб’єктам господарювання з питань здійснення державного ринкового нагляду (далі – Постанова № 75).

Зазначений нормативно-правовий акт спрямований на:

 • підвищення рівня поінформованості суб’єктів господарювання в частині вимог органів державного ринкового нагляду під час здійснення заходів державного ринкового нагляду;
 • мінімізацію порушень з боку суб’єктів господарювання через незнання ними вимог законодавства в сфері державного ринкового нагляду;
 • уникнення зловживання з боку інспекторів завдяки підвищенню рівня правової обізнаності суб’єкта господарювання під час перевірки.

Постанова № 75 набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 12 грудня 2019 р. № 367-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду» (а саме 26.03.2020), але не раніше дня її опублікування.

Привітання з Новим Роком

Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Рік, що минає, був насичений цікавими подіями та напруженою працею, важливими досягненнями та звершеннями. Він подарував нам безцінний професійний досвід та радість перемог.

Сьогодні ми на порозі нового року, тож нехай прийдешній рік виправдає всі сподівання і прагнення.

Нехай новий рік буде світлим та мирним, принесе достаток і добробут вашим рідним.

Нехай тепло і затишок панує у ваших домівках, а радість і любов живе у ваших серцях!

Здоров’я Вам, миру і добра!

З повагою,

директор ДП “Західний ЕТЦ”

Шпєлик М.М.

Технічне діагностування вантажопідіймальних кранів

Економіка України вимагає від підприємства, що розвивається, створювати актуальні продукти. Надання актуальних послуг забезпечує конкурентоспроможність та прибутковість діяльності підприємств не тільки на ринку України, але й дає можливість виходити  на  міжнародні ринки.

У серпні 2019 року ДП «Західний ЕТЦ» зроблено черговий крок для виходу на міжнародний ринок в сфері надання послуг з охорони праці. Цього разу потенціал підприємства використано для надання послуг на території Республіки Екваторіальна Гвінея.

Фахівцями ДП «Західний ЕТЦ»  проведені роботи по експертному  обстеженню   (технічному   діагностуванню) вантажопідіймальних кранів, що використовують для будівництва ГЕС “СЕНДЖА”. Будівельний майданчик розташований в 30 кілометрах на південь від столиці континентального регіону міста Бата і в 20 кілометрах на схід від розташованого в гирлі річки Велє містечка Мбіні. Продовжити читання “Технічне діагностування вантажопідіймальних кранів”

Всесвітній день дій за гідну працю проходить під гаслом: «Інвестиції у сферу догляду для забезпечення гендерної рівності»

Дванадцятий рік поспіль 7 жовтня відзначається Всесвітній день дій за гідну працю. Це день, коли в усьому світі мобілізуються зусилля заради забезпечення гідної праці та дотримання прав трудящих. Адже кожна працююча людина заслуговує на гідні умови праці, достойну роботу та належну матеріальну винагороду за неї.

У цьому році спільна міжнародна тема заходів спрямована на посилення заклику до інвестицій у сферу догляду, яка є вкрай важливою для досягнення гендерної рівності в роботі та суспільстві. Інвестиції сприяли б покращенню умов праці та оплати праці в цьому секторі та забезпечили б важливі економічні стимули у часи, коли глобальна економіка стагнує, а сім’ї працівників потерпають від недостачі коштів та зростання цін.

У Всесвітній день дій за гідну працю важливий кожен захід:  як масштабні акції, так і невеликі події, будь-то дискусія за круглим столом, масова демонстрація, лист протесту чи флешмоб.

Гідна праця забезпечує справедливий заробіток, безпеку на робочому місці та соціальний захист працівників, сприяє особистому зростанню працюючих, дає громадянам свободу висловлювати свої погляди, гарантує рівне ставлення та рівні можливості для всіх і кожного.

Уряд затвердив новий Технічний регламент засобів індивідуального захисту для спрощення доступу такої продукції на світовий ринок

Новим Технічним регламентом засобів індивідуального захисту передбачено визначення:

 • суттєвих вимог щодо безпеки та охорони здоров’я, яким мають відповідати засоби індивідуального захисту;
 • обов’язків до виробників засобів індивідуального захисту;
 • процедури оцінювання відповідності вимогам Технічного регламенту;
 • маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо надання на ринку та вільного обігу засобів індивідуального захисту.

З затвердженням Технічного регламенту засобів індивідуального захисту забезпечено адаптацію національного законодавства до європейського, що дає змогу усунути технічні бар’єри у торгівлі та спрощує доступ вітчизняних засобів індивідуального захисту на світовий та європейський ринки.