Технічній інспекції праці профспілок України – 100 років. Роман Чернега: Нова філософія Держпраці – це спрямованість на превентивні заходи

Цьогоріч у травні Технічній інспекції праці профспілок України виповнилося 100 років. З цієї нагоди за ініціативи президії Федерації профспілок України відбувся національний форум «Безпека праці в Україні: необхідність якісних змін для кращого захисту життя та здоров’я працівників. Через 100-річчя профспілкового досвіду – до європейських стандартів захисту».

Відкрив форум Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий. Він високо оцінив набутий протягом сторіччя досвід інспекторів праці, їх вагомий внесок у збереження і розвиток трудового потенціалу країни, створення безпечних і здорових умов для працюючих. Продовжити читання “Технічній інспекції праці профспілок України – 100 років. Роман Чернега: Нова філософія Держпраці – це спрямованість на превентивні заходи”

У Львівській ОДА обговорили питання легалізації зайнятості населення

23 травня у Львівській обласній державній адміністрації відбулася нарада щодо легалізації зайнятості населення та заробітної плати. Водночас йшлося про активізацію роботи з виявлення  фактів використання праці неоформлених працівників.

Захід відбувся за участі заступника Голови правління Пенсійного фонду України Владислава Машкіна, начальника відділу експертизи умов праці Державної служби України з питань праці Володимира Гончарука, першого заступника начальника ГУ Держпраці у Львівській області Олени Грицак,  представників ОТГ Львівщини, керівників відповідних державних установ області та представників громадських організацій. Продовжити читання “У Львівській ОДА обговорили питання легалізації зайнятості населення”

Визначено переможців конкурсу відеороликів

Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Держпраці України та її територіальних підрозділів підвела підсумки першого Всеукраїнського конкурсу відеороликів «Охорона праці на захисті життя».

Конкурс проводився вперше,  учасники конкурсу, учні та студенти, надіслали різнопланові роботи, в яких продемонстрували не тільки знання правил з охорони праці, а й виявили творчість, дотепність і, що досить важливо, навички відеозйомки. Продовжити читання “Визначено переможців конкурсу відеороликів”

Термін подання документів на участь у конкурсі „Краще підприємство з охорони праці” продовжено!

18 квітня 2018 року розпочато Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці” за результатами діяльності у 2017 році.

У зв’язку з численними проханнями суб’єктів господарювання та з метою залучення якомога більшого числа учасників, термін подання документів на  участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці” за результатами діяльності у 2017 році продовжено до 27 червня 2018 року.

Документи на участь у конкурсі приймаються за адресою:

01601, м. Київ,  вул. Десятинна, 14, e-mail: dsp@dsp.gov.ua,

телефон для  довідок (044) 284 39 07.

На шахті “Відродження” аварія

20.05.2018року в 0год 05хв (ІІІ зміна за 19.05.2018р.) на ВП «Шахта «Відродження» ДП «Львіввугілля» у підготовчій виробці 434 конвеєрного штреку на  пікеті 43+2м (862 м) сталось просідання приблизно 25 рам аркового кріплення та обрушення порід покрівлі на протязі 20м штреку. У вибої 434 конвеєрного штреку, що знаходиться на  пікеті 53 (1060м), за завалом опинилися 4 гірники.

В 0год 10хв на шахту були викликані 2 відділення Львівсько-Волинського ВГРЗ по роду аварії «Завал у гірничій виробці» і направлені в шахту на місце завалу. Слід зазначити, що працівники самостійно, ще до прибуття на аварійну дільницю гірничих рятувальників, розібрали частину завалу та в 0год 50 хв вийшли з аварійної ділянки. Потерпілих немає.

Як повідомив начальник відділу нагляду у вугільній промисловості Володимир Осадця, підготовча виробка 434 конвеєрного штреку проводиться прохідницьким комбайном 1ГПКС, кріпиться арочним піддатливим кріпленням АКП-11,2 з кроком кріплення 0,8м. Покрівля і боки затягуються дерев’яною затяжкою. Середня глибина ведення гірничих робіт під час проведення 434 конвеєрного штреку становить 480 м.

Зарплата «в конверті» – це неможливість нормального життя після виходу на пенсію, – Глава Уряду про викорінення практики «чорних» виплат

Виплата зарплат «в конвертах», без будь-якої фіксації, – це не тільки підтримка «тіньової економіки», а й знищення можливостей для нормального життя при досягненні пенсійного віку. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись з журналістами в Харкові.

«Зарплата в конверті – це неможливість нормального життя на пенсії. Таких людей є багато. Вони свого часу отримували копійчані виплати, хоча мали великий стаж», – сказав Володимир Гройсман. Продовжити читання “Зарплата «в конверті» – це неможливість нормального життя після виходу на пенсію, – Глава Уряду про викорінення практики «чорних» виплат”

З Днем вишиванки!

У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом.

Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в родині, а свято вишиванки символізує національну єдність. У цей день влаштовують марші вишиванок по всій Україні.

Фахівці ДП “Західний ЕТЦ” також вшанували українські традиції і долучились до святкування.

 

 

Департамент соцзахисту населення ЛОДА нагадує про ризики нелегального працевлаштування за кордоном

Як повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації, часто наслідком нелегального працевлаштування стає торгівля людьми. Згідно інформації Міжнародної організації праці 21 млн осіб у світі залучені до примусової праці. 

Основні причини потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми – це бідність, привабливість “кращого” життя за кордоном, безробіття, організована злочинність, незахищеність від неї, політична нестабільність, збройні конфлікти та ін. Продовжити читання “Департамент соцзахисту населення ЛОДА нагадує про ризики нелегального працевлаштування за кордоном”

VI Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2018» вже незабаром!

Журнал “Охорона праці” запрошує на VI Міжнародну науково-практичну конференцію «Охорона праці – 2018». Управління ризиками та системний підхід у сфері безпеки та гігієни праці: теорія, практика, досвід впровадження.”

(6-8 червня 2018 року, м. Київ, готель «Братислава»)

На Львівщині відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу малюнку «Охорона праці очима дітей»

27 квітня,  у приміщенні головного корпусу НУ «Львівська політехніка» в рамках проведення  I Львівського форуму з охорони праці  відбулася  виставка творчих  робіт та урочисте нагородження переможців І відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».
Відзнаки отримали кращі маленькі та юні художники Львівщини, які розкрили у своїх творчих роботах  питання охорони праці.
Учасниками конкурсу були учні та студенти віком від 6 до 18 років.
Зазначимо, що конкурс проводиться з нагоди  Дня охорони праці в Україні, який традиційно відзначають 28 квітня.