Набрала чинності Постанова КМУ щодо вибухових матеріалів промислового призначення

06.04.2019 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 № 802 «Про затвердження Технічного регламенту вибухових матеріалів промислового призначення».

Відповідно до цієї постанови надання на ринку вибухових матеріалів промислового призначення, які були введені в обіг до дня набрання чинності цією постановою та перебувають в обігу не більш як два роки з дня набрання чинності цією постановою, не може бути заборонено чи обмежено у зв’язку з невідповідністю таких вибухових матеріалів вимогам затвердженого цією постановою Технічного регламенту.

Ознайомитись із Технічним регламентом вибухових матеріалів промислового призначення можна за посиланням: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/802-2018-%D0%BF.

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ – 2019»

Завершився фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2019», який організували Державна служба України з питань праці та журнал «Охорона праці». Уже восьмий рік поспіль цей захід проводиться до Дня охорони праці в Україні, який відзначають 28 квітня.

Переможців фіналу визначало поважне журі, до складу якого увійшли представники Міністерства культури України, Держпраці України, Федерації профспілок України, спеціалісти з охорони праці Печерської, Подільської, Голосіївської РДА в м. Києві. У складі журі був і член Національної спілки художників України, відомий майстер традиційного народного мистецтва, заслужений художник України Йосип Осташинський.

Журі переглянуло й оцінило понад 200 малюнків – на них діти з усієї України творчо виразили власне бачення ризиків і небезпек на виробництві та в побуті, передали свою турботу про безпеку праці батьків. Продовжити читання “Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ – 2019»”

У 2019 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці»

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці МОП підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.

У контексті цієї події 28 березня в Держпраці відбулося засідання Продовжити читання “У 2019 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці»”

На Львівщині обрали переможців та призерів конкурсу «Охорона праці очима дітей-2019»

7 березня відбулося засідання обласної  конкурсної комісії, під час якого визначили переможців та призерів регіонального туру Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей-2019»   у Львівській області.

Загалом на  конкурс  свої роботи подали  понад 660 юних та маленьких художників зі всієї Львівської області.   Зазначимо, що учасниками конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп.

З-поміж усіх робіт, члени комісії надавали перевагу авторським, оригінальним та цікавим  малюнкам,  які максимально відповідають темі охорони праці Продовжити читання “На Львівщині обрали переможців та призерів конкурсу «Охорона праці очима дітей-2019»”

Затверджено новий Технічний регламент канатних доріг

6 лютого 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про затвердження Технічного регламенту канатних доріг”, якою передбачено встановлення:

  • суттєвих вимог щодо безпечності, яким мають відповідати канатні дороги;
  • обов’язків до виробників компонентів безпеки;
  • процедури оцінювання відповідності вимогам Технічного регламенту;
  • маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо надання на ринку та вільного обігу компонентів безпеки та підсистем для канатних доріг.

Продовжити читання “Затверджено новий Технічний регламент канатних доріг”

На Львівщині підбили підсумки роботи ГУ Держпраці за минулий рік

У середу, 30 січня, за участі директора ДП “Західний ЕТЦ” Михайла Шпєлика та начальника ГУ Держпраці у Львівській області Ольги Вільхової відбулося засідання колегії, у межах якого підбили підсумки роботи за 2018 рік.

Передусім члени колегії заслухали представників підприємств, де  у минулому році трапилися нещасні випадки зі смертельними наслідками. Зокрема  представники ПП «Диз-арт», ВП «Шахта «Межирічанська», ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс Планета Здоров’я», ДП «Славське лісове господарство», ТзОВ «Житлоінвестбуд –ЛВ», ПрАТ «Яворівський завод залізобетонних конструкцій» поінформували про виконання заходів, які були запропоновані комісіями зі спеціальних розслідувань щодо запобігання нещасним випадкам. Продовжити читання “На Львівщині підбили підсумки роботи ГУ Держпраці за минулий рік”

Урядом затверджено новий Технічний регламент обладнання, що працює під тиском

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.01.2019 № 27 “Про затвердження Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском”

Технічним регламентом передбачено:

  • підвищення безпеки та конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва через ідентичність вимог безпеки;
  • спрощення процедур взаємного визнання результатів робіт з оцінювання відповідності та прийнятності промислових товарів (АСАА);
  • усунення технічних бар’єрів у торгівлі зазначеною продукцією.

Продовжити читання “Урядом затверджено новий Технічний регламент обладнання, що працює під тиском”

Газ у побуті: як уникнути трагедії

Майже в кожній квартирі чи будинку встановлені газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.

Звертаємо Вашу увагу, що в процесі роботи газових водонагрівачів (колонок), опалювальних котлів та печей виділяється значна кількість продуктів згоряння, які повинні обов’язково відводитися у відокремлені димові канали. Відсутність тяги в димових каналах призводить до неповного згоряння газу й виділення чадного газу (СО). Тому, перед початком опалювального сезону необхідно провести обстеження димових та вентиляційних каналів. Ці роботи виконують спеціалізовані організації, результати обстеження оформляються актом встановленої форми. При відсутності тяги чи зворотній тязі, а також під час сильних вітрів та атмосферних опадів користуватися газовими апаратами з відводом продуктів згоряння в димоходи категорично забороняється. Продовжити читання “Газ у побуті: як уникнути трагедії”

Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Шановні українці!

Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Бажаємо, щоб дух Нового року приніс Вам відчуття казки, а Різдво подарувало віру в чудеса!

Нехай цей рік буде сповнений яскравими фарбами, приємними враженнями і радісними подіями.

Нехай у ваших домівках панують добробут і злагода.

Міцного здоров’я Вам, успіхів, родинного щастя і благополуччя!

З повагою, директор ДП Західний ЕТЦ

Шпєлик М.М.

Шановні захисники України!

Вітаю вас з Днем Збройних Сил України!

Ви – наші захисники, опора держави. Спокій наших осель, спокій близьких – у ваших надійних, сильних руках.

Від усієї душі хочу побажати міцних сил і незламної віри, здоров’я  та Божого благословення!

Нехай оптимізм, спокій та гарний настрій завжди крокують поряд!

Мирного неба, благополуччя та процвітання нашій державі!

Слава Україні! Героям слава!

З повагою, директор ДП Західний ЕТЦ

Шпєлик М.М.