Уряд затвердив новий Технічний регламент засобів індивідуального захисту для спрощення доступу такої продукції на світовий ринок

Новим Технічним регламентом засобів індивідуального захисту передбачено визначення:

  • суттєвих вимог щодо безпеки та охорони здоров’я, яким мають відповідати засоби індивідуального захисту;
  • обов’язків до виробників засобів індивідуального захисту;
  • процедури оцінювання відповідності вимогам Технічного регламенту;
  • маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо надання на ринку та вільного обігу засобів індивідуального захисту.

З затвердженням Технічного регламенту засобів індивідуального захисту забезпечено адаптацію національного законодавства до європейського, що дає змогу усунути технічні бар’єри у торгівлі та спрощує доступ вітчизняних засобів індивідуального захисту на світовий та європейський ринки.

Привітання з Днем Незалежності України!

Дорогі українці!

Прийміть привітання з нагоди Дня Незалежності України!

Дата проголошення незалежності Україна стала визначною подією в історії розвитку Української держави і могутнім стимулом для праці заради миру й добробуту.

Творення історії Батьківщини, її сьогодення і майбутнього – обов’язок кожного з нас, усього народу. Тож нехай не вичерпується джерело вашої віри, надії і любові до рідної землі, енергії і впевненості у власних силах.

Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а ваші добрі справи примножать славу рідної України.

З повагою,

директор ДП “Західний ЕТЦ”

Шпєлик М.М.

Які підстави для анулювання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію таких машин?

Передусім слід зазначити, що роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. Продовжити читання “Які підстави для анулювання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію таких машин?”

Гірка звістка про непоправну втрату сколихнула колектив ДП “Західний ЕТЦ” – на 67-му році пішов із життя Кімак Ярослав Ярославович, який понад 30 років свого життя присвятив розвитку системи охорони праці.

З життя пішла добра і щира людина. Колектив ДП “Західний ЕТЦ” розділяє невимовний сум і тугу її близьких і рідних.

Внесок Ярослава Ярославовича в розвиток ДП “Західний ЕТЦ” важко переоцінити. Свідченням цього є його багаторічна гідна праця в центрі. З моменту заснування він зарекомендував себе досвідченим спеціалістом, впродовж трудової діяльності неодноразово підтверджував своє покликання – працювати заради людей і охорони праці. За роки роботи Ярослава Ярославовича не раз відзначали за сумлінну працю і високий професіоналізм.

До Ярослава Ярославовича звертались як за професійними порадами, так і з інших життєвих питань. Уважний, чуйний та позитивний, він прагнув передати свої знання, уміння і життєвий досвід молодим колегам.

У нашій пам’яті Кімак Ярослав Ярославович назавжди залишиться надійним порадником і професіоналом своєї справи.

Зі щирою скорботою і світлою пам’яттю..

Колектив ДП “Західний ЕТЦ”.

З Днем Вишиванки, Україно!

Сьогодні, 16 травня, в Україні відзначають щорічний День вишиванки. 

Вишиванка – це особлива національна традиція українців, вона символізує зв’язок поколінь, несе в собі духовне багатство і пробуджує патріотичні почуття в серцях українців.

День вишиванки відзначають завжди у будній день, аби показати, що вишита сорочка органічно вписується у сучасне щоденне життя.
У 2014 році свято вийшло за межі нашої країни і стало Всесвітнім Днем Вишиванки. Тож нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу.

 

Колектив ДП “Західний ЕТЦ” вже традиційно приєднується до святкування, адже українська вишиванка – це гарно і сучасно!

На Львівщині відзначили кращих працівників з охорони праці

У вівторок, 14 травня, у межах   II Львівського форуму з охорони праці відбулося відзначення кращих працівників області у сфері охорони праці .

Так, подяками Львівської обласної державної адміністрації відзначено:

Максимика Юрія – завідувача сектору з питань охорони праці, використання трудових ресурсів та зайнятості населення управління соціального захисту населення Жовківської райдержадміністрації;

Степанишина Василя – головного спеціаліста  з питань охорони праці Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства України;

Гринчишина Богдана – провідного спеціаліста з питань охорони праці управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької райдержадміністрації;

Сапігу Миколу – головного спеціаліста з охорони праці виконавчого комітету Самбірської міської ради;

Багрія Володимира – заступника директора   ДП «Західний ЕТЦ Держпраці»;

Гаталу Володимира – начальника відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Головного управління Держпраці у Львівській області.

Подяками Львівської обласної ради відзначено  :

Шпєлика Михайла – директора ДП «Західний ЕТЦ Держпраці»;

Мечержака  Івана – заступника начальника управління – начальника відділу управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Львівській області;

Стельмащука Ярослава – головного технічного інспектора праці Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України;

Засанську Наталію – головного спеціаліста з питань охорони праці управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради;

Сніцара Сергія – завідувача сектору профілактики страхових випадків Стрийського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області;

Витрикуша Юрія – головного спеціаліста з питань охорони праці управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради;

Рудика Богдана Теодозійовича – начальника відділу профілактики страхових випадків Сокальського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області.

Телеканал ПравдаТут відвідав Львівський форум з охорони праці

pravdatut.lviv.ua.

“Зразки безпечного робочого обладнання та інформаційні посібники – декілька десятків виробництв Львівщини продемонстрували своє спорядження та те, як дотримуються правил техніки безпеки на своєму підприємстві. До прикладу, представники “Укренерго” представили засоби захисту, які їхні працівники використовують на виробництві.  Дбають на підприємстві і за очима.
А це – представники Добротвірської теплоелектростанції. Хизуються і своїм обладнанням – системою блокувальних пристроїв, які розробляли американці.  Користуються на підприємстві і електричними автоматичними вимикачами.
А представники Львівгазвидобування взагалі в лідерах. Адже вже понад дві тисячі днів на їхньому підприємстві робота кипить повним ходом і при цьому не зафіксовано жодного випадку травматизму. До такого результату, зізнаються, своїх колег заохочують фінансово.
Під час форуму провідні підприємства обмінялися своїм досвідом з охорони праці та заохотили інших дотримуватися цих норм. Окрім виставкового майданчику, науковці, підприємці та фахівці провели низку панельних дискусій. А для дітей організували конкурс малюнків на відповідну тему. Цьоріч ця ідеї викликала немалий ажіотаж, адже до Служби праці надійшло 720 малюнків, з яких обрали близько двох десятків найкращих.
Захід організували, щоб привернути увагу громадськості до проблем безпеки під час робочого процесу.
Додамо, подібний форум у Львові відбувається вже вдруге.”

ІІ Львівський форум з охорони праці

Сьогодні, 14 травня, у “Львівській політехніці” відбувся форум з охорони праці, присвячений Всесвітньому дню безпеки та гігієни праці. Цьогоріч захід пройшов під девізом «Безпечне і здорове майбутнє праці».

Організатори проведення Львівського форуму з охорони праці – Головне управління Держпраці у Львівській області й Національний університет «Львівська політехніка» за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, ДП «Західний експертно-технічний центр», Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців, Об’єднання профспілок Львівщини, УВД ФСС України у Львівській області».

Форум відвідали науковці, роботодавці,  профспілки,  студентська молодь, інженери з охорони праці та кращі підприємства з охорони праці.

Мета форуму – привернення уваги суспільства, особливо молоді,  до важливості питань охорони праці, посилення співпраці між органами державної влади, роботодавцями, профспілками, керівниками підприємств і працівниками задля  формування культури безпеки та гігієни праці та впровадження кращих практик у цій сфері.

У межах заходу відбулось відзначення кращих фахівців Львівщини з охорони праці та нагородження переможців першого відбіркового туру щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

Конкурс присвячений Дню охорони праці в Україні, основними його завданнями є формування свідомої позиції молоді щодо значення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, акцентування уваги дітей та молоді як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках та активізація творчого потенціалу дітей і молоді, сприяння розвитку дитячої творчості.

 

 

У Києві відбулися заходи до Всесвітнього дня охорони праці

26 квітня 2019 року Голова Держпраці Роман Чернега та посадовці Держпраці спільно з представниками Федерації профспілок України, Міжнародної організації праці, редакції журналу «Охорона праці», громадських організацій та діти – переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» вшанували пам’ять загиблих на виробництві покладанням квітів до Меморіального каменю на Алеї загиблим на виробництві у парку «Відрадний».

Згодом у Центрі дитячої та юнацької творчості відбулося нагородження переможців фіналу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2019», який проводиться вже восьмий рік редакцією журналу «Охорона праці» під патронатом Державної служби України з питань праці.

Вітаючи переможців, Голова Держпраці Роман Чернега наголосив на важливості формування у школярів свідомої позиції щодо значення здорових і безпечних умов праці, виховання культури безпеки праці та відповідальності у майбутніх працівників за власне здоров’я і життя.

Діти щиро раділи своїй перемозі, розповідали власні історії створення  малюнків та приймали цінні подарунки від спонсорів конкурсу.

Привітання з Великоднем

 

Прийміть найщиріші вітання з Днем Світлого Христового Воскресіння!

Святий Великдень дарує нам надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.

Нехай це чудесне свято наповнить Вашу оселю позитивними емоціями і почуттям щирої віри, принесе любов та світло у Вашу родину.

Нехай Господь береже у Вашому домі мир та злагоду.

Здоров’я  Вам, радості, добра та благополуччя!

Христос Воскрес!

З повагою, директор ДП Західний ЕТЦ

Шпєлик М.М.