На Львівщині триває інформаційна кампанія щодо безпечного газокористування

Про те, як вберегтися від отруєння чадним газом  йшлося,  під час прес-конференції, яка відбулася днями у Львівському прес-клубі.

Директор технічний ПАТ “Львівгаз” Павло Сербан повідомив, що від початку року у Львівській області від отруєння чадним газом загинуло 17 людей.

«У 50%  випадках основна причина трагедій неправильне користування газовими котлами, 30%- встановлення газових колонок у приміщенні ванної кімнати та ще 20% летальних випадків відбуваються через неправильне користування пічним опаленням»,- розповів Павло Сербан.

Начальник відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Ігор Проць розповів, що для запобігання самовільного витоку газу та отруєння чадним газом необхідно встановити у приміщенні сигналізатор довибухових концентрацій природного газу та виявлення мікроконцентрацій чадного газу (СО).

Також слід забезпечити регулярні перевірки стану газових приладів  спеціалізованою сервісною службою.

При цьому при  наявності у газифікованому приміщенні газового обладнання з відводом димових газів у димохід (двофункційний газовий котел, газовий проточний водонагрівач) огляд та прочистку димових та вентиляційних каналів слід проводити 2 рази на рік.

Водночас слід забезпечити регулярні (не рідше одного разу на рік) перевірки стану димових та вентиляційних каналів, які експлуатуються сезонно (на час опалювального періоду)  спеціалізованою організацією.

Також потрібно регулярно слідкувати за станом оголовків димових та вентиляційних каналів у зимовий період, з метою запобігання їх обмерзанню та руйнуванню.

За словами Ігоря Проця, на Львівщині зараз триває інформаційна кампанія  щодо правил газової безпеки. В межах заходів фахівці наголошують  на основних вимогах  щодо безпечного користування газовими приладами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *