postheadericon Новини

postheadericon Антикорупційні заходи в Держпраці: обговорено дієві механізми протидії корупційним вчинкам інспекторами праці

За останні три роки в країні впроваджуються та реалізуються реформи, спрамовані не тільки на покращення життя українців, а на зміну свідомості людей, які хочуть розбудовувати свою державу. На цьому, під час наради з фахівцями апарату Держпраці, начальниками територіальних органів та спеціалістами з питань протидії корупції, директорами експертно-технічних центрів служби та відомчих видань, наголосив Голова Держпраці Роман Чернега. Одне з найголовніших питань обговорення - це протидія корупції в органах державної влади та, зокрема, в системі Держпраці.

alt"Нещодавно в Одесі за підозрою в отриманні хабаря було затримано двох державних інспекторів. Виникає питання, для чого ми беремо на себе статус державного службовця? Якщо це звичка, брати хабарі, то від таких звичок необхідно відмовитися. Якщо людина, яка бере хабар, не думає про долю країни, то хоча б потрібо замислитися про долю рідних та близьких, дітей", - наголосив Голова Держпраці.

Аналізуючи ситуацію, яка повязана з корупційними ризиками в системі Держпраці, та взявши до уваги конкретні випадки затримки правоохоронними органами інспекторів, Голова Держпраці зазначив, що потрібно змінювати підходи щодо протидії корупції в службі.

"Роз'яснювальна робота, проведення навчань з інспекторами праці - це добре, але, якщо ми бачимо, що цього замало, нам потрібно шукати, справді, діяві методи, які можуть вплинути на чесну та відповідальну роботу державних службовців", -підкреслив Роман Чернега.

Очільник відомства доручив начальникам територіальних органів, директорам державних підприємств та спеціалістам з питань протидії корупції співпрацювати з підприємцями та роботодавцями, правоохоронними органами, задля ефективної протидії вчинення корупційних злочинів посадовцями Держпраці. Також Роман Чернега пропонував шукати нові сучасні методи контролю інспекторів праці.

Одним з таких нововведень в роботі інспекторів може стати оснащення їх нагрудними відеореєстраторами для убезпечення від провокацій з боку осіб, до яких вони приходять з перевіркою, а також можливості мати аудіовізуальну фіксацію з проведення перевірок інспекторами праці.

"На інспекторів праці покладені надважливі завдання, зокрема, виявлення нелегальних працівників. Ми ні в якому разі не ставимо за мету наповнювати бюджет за рахунок штрафних санкцій, накладених за нелегальних працівників, наша ціль збільшувати кількість застрахованих осіб, і тим наповнювати бюджет, мати вплив на вдалу реалізацію пенсійної реформи, яка проводиться урядом", - підкреслив Роман Чернега.

До присутніх також звернулися головний спеціаліст з питань протидії корупції Держпраці Олександр Гарбар та радник Голови Держпраці з питань безпеки Сергій Зінченко. Вони вкотре окреслили повноваження інспекторів праці, за перевищення яких загрожує відповідальність, наголосили на чіткому дотриманні посадових обов'язків та етики державного службовця.

Останнє оновлення (П'ятниця, 01 вересня 2017, 10:04)

 

postheadericon Привітання до Дня шахтаря

Шановні шахтарі!

Вітаємо Вас з професійним святом - Днем шахтаря!

Ваш високий професіоналізм, величезний потенціал, грамотні управлінські рішення і відданість справі сприяють зміцненню енергетичної незалежності України.

Прийміть велику подяку, дорогі шахтарі, за гідну працю та вагомий внесок у розвиток паливно-енергетичного комплексу країни.

Міцного здоров'я Вам, нехай у Ваших домівках завжди панують щастя і добробут!

З повагою,

директор ДП "Західний ЕТЦ"

Шпєлик М.М.

 

Останнє оновлення (Понеділок, 28 серпня 2017, 09:59)

 

postheadericon Вітаємо з Днем Незалежності!

Останнє оновлення (Середа, 23 серпня 2017, 14:42)

 

postheadericon З Днем Прапора, Україно!

Державний прапор - символ свободи і незалежності, слави і відродження. 

Цей день є одним з найбільш знакових свят в історії України. Це данина поваги символу держави, що пройшов довгий героїчний шлях.

Нехай у Ваших серцях завжди живе почуття гордості за нашу Батьківщину і наш прапор!

Останнє оновлення (Понеділок, 28 серпня 2017, 09:30)

 

postheadericon Проведення робіт з оцінки відповідності продукції вимогам технічного регламенту обладнання, що працює під тиском

Користуючись довірою іноземних виробників та постачальників продукції, ООВ “Західний ЕТЦ” надає послуги з оцінки відповідності продукції не тільки на території України. Відтак, фахівцями ООВ за замовленням компанії “Котлозавод “Крігер” проведено роботу з оцінки відповідності модуля 1590 kWe ORCHID для котельної установки ORC на біомасі вимогам технічного регламенту безпеки обладнання, шо працює під тиском обладнання, виробництва  компанії “Enertime”, Франція. Модуль ORCHID в подальшому призначений для встановлення в систему когенераційних установок.

Компанія “Enertime” - французька компанія, яка проектує і реалізує системи, що працюють на органічному циклі Ренкіна (ORC), для перетворення відпрацьованого тепла або тепла, що виробляється поновлюваними ресурсами, в електрику без викидів CO2 у атмосферу. Компанія пропонує інноваційні енергетичні рішення для енергоефективності та виробництва теплової та електричної енергії з використанням відновлюваних ресурсів.

Фахівці ООВ “Західний ЕТЦ” провели необхідні роботи з експертизи технічної документації, перевірки технічних і організаційних умов виробництва, під їхнім наглядом здійснювались неруйнівні методи контролю та гідравлічні випробування основних вузлів модуля та перевірка обладнання на місці виробництва.

На основі отриманих даних було оформлено звіт та прийнято рішення про видачу сертифіката відповідності згідно модуля G(Відповідність одиниці продукції) вимогам технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском.

 

Останнє оновлення (П'ятниця, 04 серпня 2017, 10:26)

 

postheadericon Підвищена температура повітря: як працювати в спеку!

Державна служба України з питань праці нагадує про основні профілактичні заходи під час роботи в умовах підвищеної температури повітря

Останні дні в Україні температура повітря сягає понад + 30ºС у затінку. Роботодавцям необхідно організувати оптимальний режим праці та відпочинку, аби не допустити перегріву працівників, а також відкоригувати час роботи працівників у спекотні дні.

altДержавними санітарними нормами "Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень" (далі - ДСН 3.3.6.042-99), затвердженими постановою головного державного санітарного лікаря України від 01.12.199 № 42, регламентовано норми мікроклімату в межах робочої зони виробничих приміщень, закладів, установ, незалежно від їх форми власності та підпорядкування.Оптимальні та допустимі показники мікроклімату є різними для різних категорій робіт за показниками важкості. Проте, верхньою межею температури на постійних робочих місцях (де працівник проводить більше половини свого робочого часу або не менше 2-х годин поспіль), є температура +28ºС.Робота при температурі повітря більше 37ºС відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі.

Засоби і заходи з нормалізації мікрокліматичних умов можуть бути різними: це і влаштування жалюзі або світловідбиваючих плівок на засклених поверхнях, максимальне використання природної вентиляції, влаштування систем кондиціювання, використання спеціального одягу та засобів захисту.

Так, для захисту від надмірного теплового випромінювання,необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

З метою профілактики зневоднення організму потрібно правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15ºС. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів. Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При температурі повітря більше 30ºС і виконанні робіт середньої тяжкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину - приблизно один стакан кожні 20 хвилин.

Крім того, для підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму фахівці рекомендують вживати фрукти і овочі.

Проте всі ці заходи є недостатньо ефективними при роботах на відкритих площадках. Тому слід організувати раціональні режими праці та відпочинку. Сумарна тривалість робіт при температурі більше 28ºС не повинна перевищувати 4-5 год за зміну. Іноді навіть необхідно змінити розпорядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час. Внутрішньо змінний режим праці та відпочинку організовують за рахунок тривалості робочого часу: тривалість регламентованих перерв повинна становити не менше 10% робочого часу на кожні 2ºС перевищення. Під час таких перерв працівники повинні перебувати у приміщеннях з різницею температур повітря не більше 5ºС, та не нижче +24..+25 С. Це також слід враховувати працівникам, в приміщеннях яких встановлені кондиціонери.

Для допуску працівників до робіт в умовах перегрівного мікроклімату, вони повинні пройти попередні (при прийнятті на роботу) та періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007 № 246 "Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій".

Останнє оновлення (П'ятниця, 04 серпня 2017, 10:16)

 
Більше статей...
Головна