Банер
Пошук по сайту
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

postheadericon Новини

postheadericon На Львівщині відбулася зустріч з учасниками АТО

altУ суботу, 1 липня, відбулась зустріч голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з учасниками АТО. Спілкувалися з бійцями й керівники структурних підрозділів Львівської ОДА, очільники соціальних служб, військового комісаріату, Держгеокадастру. У заході також взяла участь начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова.

На початку присутні вшанували пам'ять полеглих воїнів АТО хвилиною мовчання.

Директор департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Наталія Кузяк прозвітувала про цикл зустрічей з учасниками АТО та членами їх родин у містах обласного значення та районах Львівщини у травні 2017 року. Відтак, на них були присутні 2170 учасників бойових дій, учасників АТО. За результатами зустрічей порушили 285 питань, більшість з яких вдалось вирішити.

Також під час зустрічі обговорили питання санаторно-курортного оздоровлення учасників АТО.

Очільник Львівської області Олег Синютка наголосив, що Львівська облдержадміністрація робить усе можливе, щоб максимально спростити та наблизити до учасників АТО надання всіх послуг та пільг, які їм належать.

За матеріалами прес-служби ЛОДА.

Останнє оновлення (Вівторок, 11 липня 2017, 09:51)

 

postheadericon День Конституції України

alt

Останнє оновлення (Вівторок, 11 липня 2017, 09:47)

 

postheadericon Роман Чернега: перехід на декларативний принцип вимагає від бізнесу високої відповідальності

altНа нараді у Федерації роботодавців України, що відбулася 20 червня 2017 року, Голова Держпраці Роман Чернега, посадовці Міністерства соціальної політики обговорили з представниками великих промислових підприємств та галузевих бізнес-об'єднань питання скорочення переліку робіт підвищеної небезпеки, на які необхідно отримати дозвіл.

Йшлося про проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107", представлений Держпраці, який розроблено з метою можливості отримання документів дозвільного характеру в електронному вигляді, започаткування добровільного аудиту під час декларування, що має зменшити навантаження щодо перевірок підприємств.

Також цей документ передбачає оптимізацію дозвільних процедур, зменшення кількості дозвільних документів з 26 до 18, скорочення переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація яких вимагає наявності дозволів, з 21 до 11 позицій, поширення у цій сфері декларативного принципу.

Роман Чернега поінформував учасників, що Держпраці провела чотири погоджувальні наради із заінтересованими сторонами і в проекті акта було враховано позиції як державних органів, так і соціальних партнерів та експертів. Він наголосив, що для Держпраці визначальним є дотримання таких принципів, як збереження життя та здоров'я працівника, задіяного у виробничому процесі, оцінка стану умов праці на виробництві шляхом проведення аудиту, добровільне страхування роботодавцями своєї відповідальності та відповідальності учасників процесу за створення безпечних умов праці. Законодавче закріплення цих принципів дасть можливість повністю відмовитися від отримання дозволів. "Ми рухаємося в напрямку розширення застосування декларативного принципу, проте це не означає послаблення для бізнесу, навпаки, такий крок вимагає високої відповідальності", - констатував Голова Держпраці.

Промисловці порушили питання про недоцільність отримання дозволів на окремі агрегати устаткування, яке експлуатується на підставі дозволу. Розробники постанови в основному погодилися з думкою щодо врегулювання даного питання і висловили готовність розглянути озвучені на зустрічі пропозиції.

Останнє оновлення (Четвер, 22 червня 2017, 12:07)

 

postheadericon Роботодавців Львова закликали офіційно оформити трудові відносини з працівниками

alt16 червня у Львівській міській раді відбувся семінар у рамках реалізації на Львівщині пілотної кампанії з подолання незадекларованої праці.

Захід відбувся за участі першого заступника начальника ГУ Держпраці у Львівській області Олени Грицак та заступника начальника управління з питань праці ГУ Держпраці у Львівській області Оксани Єзерської.

Розпочинаючи семінар, Олена Грицак повідомила, що на Львівщині триває пілотний проект, що запроваджений за ініціативи Міжнародної організації праці.

Фахівець ГУ Держпраці детально розповіла роботодавцям про вимоги щодо належного оформлення трудових відносин. При цьому вона наголосила на неприпустимості підміни трудових відносин цивільно-правовими.

Окрім цього, роботодавців ознайомили з вимогами законодавства щодо мінімальних державних гарантій в оплаті праці та особливостями нового порядку здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

Резюмуючи, Олена Грицак закликала підприємців дотримуватися законодавства про працю та у разі потреби звертатися за консультаціями до ГУ Держпраці.

До слова, захід провели спільно з представниками Львівського обласного центру зайнятості, ГУ Державної фіскальної служби у Львівській області, ГУ Пенсійного фонду у Львівській області, департаменту економічного розвитку Львівської міської ради та департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, що зараз триває інформаційна складова пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці в рамках проекту Міжнародної організації, яка передбачає проведення роз'яснювальної роботи. Слід зазначити, що на Львівщині вже відбулося 10 семінарів у Сокальському, Сколівському, Буському, Дрогобицькому, Городоцькому районах області, а також у Стрию, Червонограді, Трускавці та Львові.

Останнє оновлення (Понеділок, 19 червня 2017, 09:19)

 

postheadericon На Міжнародній конференції праці в Женеві розглядається питання екологічної стійкості через призму гідних умов праці

alt

Українська делегація, очолювана Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою, за участю Голови Держпраці Романа Чернеги, бере участь у 106-й сесії Міжнародної конференції праці, що проходить у місті Женева (Швейцарія).

Пріоритетні питання, які стосується нашої країни та розглядаються на Міжнародній конференції праці, - це справедливий перехід до екологічної стійкості, гідні умови праці, забезпечення миру та стабільності в світі.

Зокрема, під час свого виступу Міністр соціальної політики України Андрій Рева зазначив, що Уряд нашої держави приділяє значну увагу питанням довкілля через призму забезпечення гідної праці та сталого економічного зростання. Україна активно підтримує Цілі сталого розвитку та працює над їх включенням до нової Рамкової програми допомоги з розвитку між Урядом України та ООН (ЮНДАФ) на період 2018-2022 роки, де екологічні питання постають разом з питаннями економічного зростання і зайнятості.

Кабінет Міністрів України спрямовує зусилля на забезпечення адаптації національного законодавства до міжнародних трудових норм та стандартів ЄС, вдосконалення механізмів управління, створення сприятливих умов для підприємств, забезпечення українським жінкам і чоловікам рівного доступу до кращих та "зелених" робочих місць і соціального захисту.

В Україні проводиться реформа оплати праці. Першими кроками якої стало збільшення мінімальної заробітної плати на 100% та заходи з дотримання інфляції на помірному рівні, що привели до реального зростання заробітної плати на 20 відсотків (в січні-травні 2017 року).

"До кінця 2017 року передбачається прогнозоване зростання середньої заробітної плати на 37 відсотків. Реформа оплати праці передбачає перегляд встановлення заробітної плати з метою поступового підвищення реальної заробітної плати та ліквідації заборгованості по заробітній платі", - зазначив Андрій Рева.

Реформа оплати праці відбувається разом з модернізацією системи інспекції праці. Міжнародні трудові стандарти стали орієнтиром для інтеграції служб інспекції праці, перегляду існуючих інструментів для посилення відповідності дотримання норм як шляхом профілактики, так і відповідними санкціями.

altДля Держпраці пріоритетним завдання є виявлення та подолання незадекларованої праці. У рамках проекту МОП "Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу" у чотирьох областях України стартував пілотний проект з подолання незадекларованої праці. Основні завдання кампанії - визначити заходи і способи інформаційно-роз'яснювальної роботи, знайти найоптимальніші інструменти виявлення на підприємствах неоформлених працівників, організувати збір і аналіз отриманої інформації і налагодити належну взаємодію з органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами.

Гай Райдер, Генеральний директор МОП, відзначив покращення в Україні в напрямку соціального діалогу та позитивно оцінив докладені зусилля зі скасування мораторію на інспекцію праці. Він запевнив у подальшій підтримці України на шляху впровадження рушійних перетворень.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева та Міністр праці, добробуту та соціального страхування Кіпру Зета Еміліаніду підписали в рамках 106-ї сесії МКП Меморандум про взаєморозуміння між міністерствами.

Підписання Меморандуму є важливим кроком для взаємовигідної співпраці між державами, адже Республіка Кіпр є однією з основних країн працевлаштування українських моряків.

Останнє оновлення (Четвер, 15 червня 2017, 09:45)

 

postheadericon Семінар для представників будівельної галузі

altГоловний інженер ДП "Західний ЕТЦ" Ярослава Романівна Макар взяла участь у семінарі для представників підприємств будівельної галузі області щодо вимог при виконанні будівельно-монтажних робіт в умовах ущільненої забудови, що відбувся 30 травня.

Семінар розпочала начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Орестівна Вільхова, яка повідомила, що на Львівщині стартує пілотний проект Міжнародної організації праці щодо виявлення незадекларованої праці. Також реалізовуватиметься інспекційний блок, в межах якого проводитимуться інспекційні відвідування підприємств будівельної та торгівельної галузей з метою виявлення фактів незадекларованої праці. Саме у цих сферах діяльності, як показали дослідження, найвищий показник нелегальної зайнятості на Львівщині.alt

Про основні засади організації державного нагляду та проведення перевірок Держпраці розповів заступник начальника ГУ Держпраці у Львівській області Андрій Ярославович Стецько. Він також розповів про права та обов'язки суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду.

Начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв'язку ГУ Держпраці у Львівській області Георгій Іванович Угрин поінформував про загальний стан охорони праці у будівельній галузі.

altГоловний інженер ДП "Західний ЕТЦ" Ярослава Романівна Макар надала вичерпну інформацію про експертизу проектної документації та отримання дозволу на експлуатацію машин і механізмів та на роботи підвищеної небезпеки у будівельній галузі. Також детально розповіла про порядок отримання дозволу на електропостачання будівельних майданчиків.

Також на семінарі говорили про стан та причини травматизму на підприємствах будівельної галузі у Львівській області, дотримання вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

Присутнім представникам підприємств будівельної галузі розповіли про правові аспекти оформлення трудових відносин та закликали працювати в межах чинного законодавства та приймати на роботу працівників офіційно для уникнення виплати штрафів за порушення.

Останнє оновлення (Четвер, 01 червня 2017, 09:46)

 
Більше статей...
Головна