Банер
Пошук по сайту
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

postheadericon Новини

postheadericon Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки": Роман Чернега представив Концепцію реформування загальнодержавної системи управління охороною праці в Україні

altЦьогорічна V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки", організована Державною службою України з питань праці та редакцією журналу "Охорона праці", розпочала роботу 24 травня 2017 року. Мета заходу - звернути увагу підприємців, роботодавців, працівників на проблемні питання безпеки праці та обговорити їх з українськими та іноземними експертами, науковцями, спеціалістами з охорони праці.

У своєму виступі Голова Держпраці Роман Чернега акцентував на основних завданнях державної політики в галузі охорони праці, а саме на створенні безпечних та здорових умов праці, запобіганні нещасним випадкам та професійним захворюванням.

"Коли працівник травмується - це проблема для нього, для його сім'ї. Разом з тим травматизм визначає істотну частину непродуктивних втрат робочого часу, тому боротьба з травматизмом, крім гуманістичних цілей, має чітко виражений економічний аспект", - зазначив Роман Чернега.alt

За рекомендацією Міжнародної організації праці цього року Україна відзначила Всесвітній день охорони праці під гаслом "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці". У більшості країн світу й міжнародних організаціях аналіз та оцінку ризиків для життя і здоров'я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань. Власне, мета Конференції зосередитися на ефективному впровадженні цього механізму у вітчизняну практику управління охороною праці, а це можливо лише за наявності статистичних даних, що відображають реальний стан виробничого травматизму в країні.

"Що стосується України, то в середньому щороку на виробництві гине 400 осіб і 5000 травмуються, з них більше ніж 1 тисяча - жінки. Приблизно 500 працівників стають інвалідами. Найбільш травмонебезпечними галузями економіки в Україні є вугільна, машинобудівна промисловість, агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера. Травмованих працівників на підприємствах цих галузей - 63 % від усієї кількості травмованих на підприємствах в Україні", - такі дані навів Голова Держпраці.

Саме тому Роман Чернега наголосив на необхідності закріпити на законодавчому рівні нові концептуальні засади впровадження системи управління ризиками, що потребує перегляду діючих механізмів, процедур, а також кола обов'язків роботодавців та працівників щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці на виробництві.

На конференції Голова Держпраці представив проект Концепції реформування загальнодержавної системи управління охороною праці в Україні, підготовлений з урахуванням європейських практик. "Концепція є рамковим документом, що формує контекст, бачення, принципи та визначає завдання й основні напрями побудови єдиного порядку організації охорони праці в Україні на основі ризикоорієнтованого підходу", -зауважив Роман Чернега.

Метою концепції є визначення ключових проблем у системі управління охороною праці в Україні та шляхів їх розв'язання для підвищення результативності та формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища.

altРеалізація концепції сприятиме підвищенню рівня захисту життя та здоров'я працівників, формуванню в суспільстві культури безпечної поведінки на виробництві, зменшенню регуляторного впливу з боку держави на роботодавця, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на міжнародному ринку.

Національний координатор МОП Сергій Савчук поінформував учасників про співпрацю з урядами інших країн у питанні впровадження ризикоорієнтованого підходу та застосування міжнародних практик в Україні, а також зупинився на проблемних питаннях незадекларованої та дитячої праці, стигмі дискримінації працівників з ВІЛ статусом.

Технічний спеціаліст Відділу з питань адміністрації праці, інспекції праці та безпеки і гігієни праці Арсеніо Фернандез Родрігез розповів про переваги піклування про безпеку та охорону праці на виробництві, глобальні перспективи економії коштів та збереження продуктивності виробництва завдяки заходам із запобігання травматизму.

Професор, член-кореспондент НАМН України (ДУ "Інститут медицини праці") Антоніна Нагорна приділила увагу медико-демографічним та соціально-економічним показникам загального та професійного здоров'я населення працездатного віку в Україні.

altЗаступник головного державного інспектора праці Литовської Республіки Арунас Лупейка поділився з присутніми досвідом впровадження ризик-менеджменту на підприємствах Литви.

Також з досвідом аналізу ризиків у світі та в Україні учасників конференції ознайомили міжнародні експерти Гульнара Абулханова, Віталій Цопа та інші провідні спеціалісти з питань охорони праці.

За високі досягнення у впровадженні ризик-менеджменту Голова Держпраці Роман Чернега нагородив переможців конкурсу "Лідер року у сфері управління ризиками".

Нагороди отримали підприємства: ПАТ "Київська виробнича компанія "Рапід", ПАТ "Вінницяобленерго", ПАТ "Київенерго", ТОВ "Метінвест-Маріупольський ремонтно-механічний завод". Лідером року у номінації "Найкращий експерт з упровадження системи управління ризиками" стала Гульнара Абулханова - міжнародний експерт (США).

Останнє оновлення (Четвер, 01 червня 2017, 09:47)

 

postheadericon З Днем вишиванки!

Сьогодні українці відзначають День вишиванки, яка є символом і гордістю українського народу.

День вишиванки - свято, що покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Основна мета заходу - збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.

Колектив ДП "Західний ЕТЦ" також приєднався до святкування Дня вишиванки з метою вшанування та збереження народних традицій та символіки.

alt

alt

altalt

Останнє оновлення (Четвер, 18 травня 2017, 15:54)

 

postheadericon Триває підготовка до V Міжнародної науково-практичної конференції "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"

П'ята Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки" організована Державною службою України з питань праці та редакцією журналу "Охорона праці". Конференція відбудеться 24-26 травня у м. Києві.

Планується обговорення проблемних питань у сфері охорони праці з експертами, науковцями, зарубіжними колегами. Також у програмі заходу - практичні тренінги на підприємствах, ознайомлення з новими розробками українських виробників, в т.ч. засобами індивідуального захисту.

Розглядатимуться стратегії, методи, інструменти оцінки та управління ризиками, зокрема стандарти корпоративної соціальної відповідальності.

Традиційно вже п'ятий рік поспіль за високі досягнення у впровадженні ризик-менеджменту будуть нагороджені переможці конкурсу "Лідер року у сфері управління ризиками" у двох номінаціях: Лідер року - підприємство та Лідер року - керівник підприємства (за особистий внесок). Церемонія нагородження відбудеться 24 травня в день відкриття конференції.

Участь у конференції вже підтвердили: Міжнародна організація праці, Федерація профспілок України, ДУ "Інститут медицини праці НАМН України", НАК "Нафтогаз України", ПАТ Київенерго, ПАТ "Київський картонно-паперовий комбінат", ПрАТ Полтавський ГЗК, Національний університет Львівська політехніка, Науково-дослідний інститут профілактичної медицини, ТОВ "Метінвест Холдинг", ПАТ "Арселор Мiттал Кривий Рiг", "Кока-Кола Беверіджиз Україна", ТФ "Філіп Морріс - Литва", ТОВ з іноземними інвестиціями "Хенкель Баутехнік (Україна)", Рівненська та Хмельницька АЕС, ТОВ "Восток-Сервіс", експерти з Литви, Румунії, Казахстану та багато інших.

Запрошуємо всіх зацікавлених осіб взяти участь у конференції.

Місце проведення: готель "Братислава" (вул. А. Малишка, 1, м. Київ). Із більш детальною інформацією про конференцію можна ознайомитись на сайті журналу "Охорона праці"http://ohoronapraci.kiev.ua.

Останнє оновлення (Середа, 17 травня 2017, 13:24)

 

postheadericon Державне підприємство “Західний експертно-технічний центр Держпраці” та Підприємство з іноземними інвестиціями “Бюро Верітас Україна” домовились про співпрацю.

altДержавне підприємство "Західний експертно-технічний центр Держпраці" та Підприємство з іноземними інвестиціями "Бюро Верітас Україна" домовились про співпрацю.

Зокрема, директор ДП "Західний ЕТЦ" Шпєлик М.М. та Генеральний директор "Бюро Верітас Україна" Ведянкін М.С. підписали договір про співробітництво, в рамках якого будуть організовуватись і проводитись роботи з оцінки відповідності продукції технічним регламентам спільно з Органом оцінки відповідності ДП "Західний ЕТЦ".

"Бюро Верітас" - компанія, заснована в 1828 році, є світовим лідером в таких областях, як тестування, інспекція та сертифікація. Високоякісні послуги "Бюро Верітас" допомагають замовникам відповідати постійно зростаючим вимогам в сферах якості, безпеки, охорони навколишнього середовища і соціальної відповідальності.
"Бюро Верітас" пропонує інноваційні рішення, що виходять за рамки простого дотримання норм і стандартів, зниження ризиків, підвищення ефективності та сприяння сталому розвитку. Компанія визнана і акредитована провідними національними та міжнародними організаціями.
В останні кілька років компанія "Бюро Верітас" спростила свою організаційну структуру з урахуванням потреб ринку і перспектив розвитку.
Сьогодні "Бюро Верітас" надає широкий спектр інспекційних та сертифікаційних послуг підприємствам металургійного комплексу, важкого машинобудування, нафтогазової галузі та енергетики для підтвердження відповідності продукції, обладнання, процесів, постачальників і підрядних організацій встановленим нормам, стандартам і специфікаціям.
Державне підприємство "Західний експертно-технічний центр" призначене Органом оцінки відповідності продукції вимогам 12 технічних регламентів з 2014 року. За період своєї діяльності підприємство отримало багато державних та міжнародних нагород, які відзначають високу якість послуг, що надаються.
Згідно підписаної угоди про співпрацю, кваліфіковані фахівці ДП 'Західний ЕТЦ" та компанії "Бюро Верітас Україна" спільно надаватимуть послуги по оцінці відповідності вимогам технічних регламентів та експертизі обладнання, сертифікації та випробуванню продукції та інших послуг.

Останнє оновлення (Четвер, 11 травня 2017, 16:43)

 

postheadericon Безпека на атракціонах

altНарешті прийшла весна, теплі та сонячні дні. Нас чекають розваги, подорожі, нові враження та приємні несподіванки. А незабаром ще й чергові літні канікули в школах, училищах та гімназіях. Куди ж подіти цю енергію, яка так і рветься на волю? Можливо, на стадіон чи дитячі майданчики, кількість яких за останні роки росте з неймовірною швидкістю?

З кожним днем збільшується кількість розважально-відпочинкових комплексів, де власники організовують нові види розваг для зацікавлення відвідувачів та розширення свого бізнесу. Знаходяться кошти на закупівлю різноманітних атракціонів, їх монтаж, налагодження, благоустрій навколо дитячих майданчиків, урочистих церемоній з приводу їх пуску в експлуатацію, організацію забав, але на цих майданчиках, зазвичай, відсутня будь-яка експлуатаційна документація, нема даних про власників та прізвищ працівників, відповідальних за утримання у справному стані атракціонів, тощо.

altТакож росте кількість атракціонів - мотузкових парків, що експлуатуються у Львові, Східниці, Славську, Волосянці, Бібрці, Давидові, Родатичах. Загалом близько 20 об'єктів. Останнім часом набирають популярності різноманітні спортивні атракціони - батути, скейт-парки, велика кількість різноманітних тирів.

Кожен з таких майданчиків необхідно розглядати не як один майданчик, а як комплекс атракціонів, яких на одному місці може бути декілька, а вимоги до їх безпечної експлуатації можуть досить суттєво відрізнятися. ТАК, саме атракціонна техніка, а не окремий дитячий майданчик являються устаткуванням, на яке поширюються Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки - НПАОП 92.7-1.01-06, де в статтях 1.1, 1.2 вказано, що ці Правила поширюються на обладнання дитячих ігрових майданчиків, у тому числі каруселі, гойдалки, качалки, гірки тощо.

Суб'єкти господарювання зобов'язані організувати безпечну експлуатацію обладнання дитячих ігрових майданчиків, у тому числі каруселей, гойдалок, качалок, гірок та спортивних атракціонів, а також повинні дотримуватись Нормативно-Правового Акту з Охорони Праці (НПАОП 92.7-1.01-06) незалежно від форми власності, який передбачає:

  • наявність проектної документації на територію, де знаходиться дитячий майданчик, згідно вимог Державних Санітарних Правил планування та забудови населених пунктів ( наказ №173 від 19.06.96р. із змінами і доповненнями від 02.07.2007 р. № 362, від 31.08.2009р. № 653 Міністерства охорони здоров'я) та ДБН 360-92 ( Планування і забудова міських і сільських поселень ).
  • наявність проекту розміщення атракціонів, які повинні підлягати державній експертизі стосовно техногенної безпеки відповідно до статті 17 Закон України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру".
  • наявність експлуатаційної документації: паспорт відповідного зразка; настанова з експлуатації; інструкція з монтажу, пуску, регулювання та обкатки. (Вимога ст.7.1.8.НПАОП 92.7-1.01-06)
  • наявність наказів суб'єкта господарювання, який їх експлуатує, на призначення відповідальних працівників, обслуговуючий і ремонтний персонал, який повинен пройти навчання у встановленому порядку, забезпечення їх Інструкціями посадовими, виробничими та з охорони праці.
  • наявність Акту про допуск до експлуатації після монтажу атракціонів по формі додатку 4 НПАОП 92.7-1.01-06, який складається приймальною комісією, призначеною наказом суб'єкта господарювання, який їх експлуатує.

Наявність вказаної вище документації являється обов'язковою.

Суб'єкти господарювання повинні належним чином організувати безпечну експлуатацію атракціонної техніки.

ДП "Західний експертно-технічний центр" надає послуги з виготовлення паспортів( при їх відсутності), навчання персоналу, виготовлення необхідної документації, тощо.

Запрошуємо до плідної та взаємовигідної співпраці по виконанню вимог "Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки" НПАОП 92.7 -1.01- 06.

Експерт ДП "Західний ЕТЦ"

Вольський О.В.

Останнє оновлення (П'ятниця, 05 травня 2017, 11:29)

 

postheadericon Підсумкова нарада з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці.

alt28 квітня у Львівському палаці мистецтв відбулася підсумкова нарада з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці.

Розпочали нараду хвилиною мовчання для вшанування пам'яті трагічно загиблих шахтарів внаслідок аварії на відокремленому підрозділі Шахта "Степова" державного підприємства "Львіввугілля", а також усіх загиблих на виробництві.

Начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова розповіла, що основним завданням Міжнародної організації праці, яка організовує відзначення Дня охорони праці, є проведення робіт щодо оцінки ризиків галузі безпеки праці, а також про численні заходи до Дня охорони праці, організовані на Львівщині.alt

Директор ДП "Західний ЕТЦ" Михайло Шпєлик у своєму виступі також вшанував пам'ять загиблих шахтарів та зазначив, що однією з причин трагедій на виробництві, на жаль, є недостатнє фінансування системи охорони праці на підприємствах.

Під час наради з привітальним словом також виступили голова Об'єднання профспілок Львівщини Роман Дацько, начальник УВД ФСНВ України у Львівській області Орест Климкович та заступник голови ради Львівського обласного об'єднання організацій роботодавців Василь Срібний.

Про стан виробничого травматизму на Львівщині розповів заступник начальника ГУ Держпраці у Львівській області Андрій Стецько.

Про стан безпеки праці у лісовому господарстві розповів начальник служби охорони праці Головного управління лісового та мисливського господарства Львівської ОДА Василь Степанишин.

Про обставини та причини аварії на шахті "Степова" поінформував начальник відділу нагляду у вугільній промисловості ГУ Держпраці у Львівській області Володимир Осадця.

В рамках відзначення Всесвітнього Дня охорони праці члени обласного організаційного комітету також визначили кращі підприємства Львівщини та кращих працівників у сфері охорони праці.

altЗагалом було відзначено чотири підприємства області, які проводили активну роботу, що спрямована на реалізацію вимог законодавства про охорону праці, впровадження комплексного та системного підходу до створення безпечних і належних умов праці, зменшення ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на підприємств. Відтак, нагороди отримали ДП "Бродівське лісове господарство", ТзОВ "Автосвіт", ПП "Оліяр" та ТзОВ "Озон".

Грамотами ГУ Держпраці у Львівській області за високий професіоналізм та належне виконання посадових обов'язків щодо попередження виробничого травматизму нагороджено і працівників ДП "Західний ЕТЦ":

Макар Ярославу Романівну - головного інженера ДП "Західний ЕТЦ altДержпраці";

Вовкун Тараса Івановича - начальника випробувальної лабораторії ДП "Західний ЕТЦ Держпраці";

Лісіцина Сергія Сергійовича - начальника відділу НК та ПС ДП "Західний ЕТЦ Держпраці";

Багрій Володимира Дмитровича - начальника відділу експертизи об'єктів газопостачання, видобутку і переробки корисних копалин, нафтогазової, хімічної та вугільної промисловості ДП "Західний ЕТЦ Держпраці".

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Останнє оновлення (Середа, 03 травня 2017, 15:03)

 
Більше статей...
Головна