postheadericon Новини

postheadericon База даних про безпеку та гігієну праці – інструмент для виявлення ризиків

altЗа рекомендаціями Міжнародної організації праці цьогорічний девіз, під яким визначається Всесвітній день охорони праці "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці". Під таким гаслом 27 квітня відбулася прес-конференція в інформаційному агентстві "Укрінформ", на якій виступили Роман Чернега, Голова Держпраці, Петро Сливкін, заступник директора Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Юрій Андрієвський, керівник Правової та технічної інспекції праці апарату ФПУ та Софія Литвин, Національний координатор Проекту МОП "Зміцнення системи інспекції праці та механізмів соціального діалогу".

Увага до аналізу ризиків травмування працівників та й самих нещасних випадків травматизму обумовлена тим, що в світовій практиці статистичні показники травматизму на робочому місці дедалі зростають. Так, за даними МОП, щороку в світі гине 2,3 млн. працівників, більше 300 млн. травмуються. Такі цифри дають привід замислитися над причинами настання нещасних випадків та пошуком шляхів подолання травматизму на робочих місцях.

"Звичайно, статистичні дані - це лише цифри, але за такими цифрами стоїть питання збереження здоров'я та життя людини. Аналіз травматизму в тій чи іншій галузі та причин його настання допомагає уявити реальну картину та знайти відповіді на запитання "чому", "як попередити", "на що звернути увагу"? Ми маємо зробити все можливе для того, щоб уберегти працівника та його сім'ю від нещастя", - наголосив Голова Держпраці.

Спотворення інформації може призвести до серйозних проблем у будь-якій галузі, а якщо йдеться про охорону праці - тут важлива точність даних, цифр, що відображаються в аналітичних матеріалах. Дані щодо ситуації з професійними захворюваннями та нещасними випадками на виробництві мають важливе значення для їх профілактики.

За словами Романа Чернеги, основні причини травмування працівників організаційні та технічні, "галузі-лідери" з травматизму - будівельна та соціально-культурна сфера.

"База даних про безпеку та гігієну праці - це не самоціль, це інструмент для виявлення ризиків. Статистика допомагає визначити пріоритети та є напрямком для стратегічних дій на рівні підприємства та держави в цілому", - зазначила Софія Литвин.

Статистика стає потужним ресурсом і для інспекцій праці. На основі даних, що постійно оновлюються, інспекції праці можуть розробляти сценарії, аналізувати тенденції та визначати шляхи вдосконалення системи охорони праці.

Завдання Держпраці - забезпечити для громадськості широкий доступ до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання. Точність і доступність такої інформації дозволить вивести на якісно новий рівень цей напрям соціальної політики держави.

Останнє оновлення (П'ятниця, 28 квітня 2017, 15:02)

 

postheadericon На ТРК “Львів” обговорили історію походження та ініціаторів Всесвітнього дня охорони праці

alt26 квітня на ТРК "Львів" гостями програми "Вечір у Львові" були головний інженер Державного підприємства "Західний експертно-технічний центр Держпраці" Ярослава Макар та начальник відділу нагляду на виробництві і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Ігор Проць.

Для перегляду програми перейдіть за посиланням:

https://youtu.be/aWMqeZmCHXk

Присутні обговорювали історію походження Всесвітнього дня охорони праці, яке щорічно 28 квітня відзначається в Україні та інших країнах світу.

"Ця дата була вибрана Міжнародною організацією праці. Організація вибрала цей день у зв'язку з тим, що саме 28 квітня 1989 року американські та канадські трудящі провели акцію вшанування пам'яті загиблих на виробництві працівників", - розповів Ігор Проць.

Також обговорили план заходів із відзначення 28 квітня на регіональному рівні та цьогорічний девіз Всесвітнього дня охорони праці "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці".

Ярослава Макар розповіла, як саме ДП "Західний ЕТЦ" бере участь у сфері охорони праці.

"Якщо Головне управління здійснює контрольно-наглядову діяльність, то ми здійснюємо виконавчу діяльність, тому основним завданням центру є попередження травматизму на виробництві шляхом проведення аудиту системи охорони праці на підприємстві", - зазначила головний інженер ДП "Західний ЕТЦ".

Обговорювали також проведення аналізу травматизму на підприємствах Львівщини 2014-2016 років.

"Вийшла позитивна картина, як ми бачимо, аварійність та травматизм на виробництві зменшується", - зазначив Ігор Проць.

Відзначення Всесвітнього дня охорони праці відіграє важливу роль у приверненні уваги світової спільноти до питань охорони праці та профілактики травматизму на робочому місці.

Останнє оновлення (Четвер, 27 квітня 2017, 12:09)

 

postheadericon 28 квітня - Всесвітній день охорони праці

alt

Останнє оновлення (Середа, 26 квітня 2017, 10:36)

 

postheadericon Оцінка відповідності продукції технічному регламенту обладнання, що працює під тиском

altФахівці органу з оцінки відповідності "Західний ЕТЦ" та компанії "Бюро Верітас Україна" провели спільну роботу з оцінки відповідності промислових компресорів виробництва міжнародної компанії "Ingersoll Rand" вимогам технічного регламенту обладнання, що працює під тиском.

"Ingersoll Rand" - заснована в 1871 році промислова компанія, один з найбільших світових виробників компресорного altустаткування, що налічує близько 100 заводів по всьому світу і займається виготовленням та реалізацією обладнання для систем опалення, вентиляції та кондиціонування, а також компресорних установок. В асортиментному ряді компанії присутні не тільки повітряні компресори, але і фільтри, осушувачі повітря та інше обладнання.

Фахівці Органу оцінки відповідності відвідали одну з виробничих площадок компанії "Ingersoll Rand", яка знаходиться в м. Унічов, Чеська Республіка, де здійснюється виробництво поршневих і гвинтових компресорів потужністю від 2.2 до 350 кВт.

На місці виробництва були проведені необхідні роботи з експертизи технічної altдокументації, перевірки технічних і організаційних умов виробництва згідно вимог ДСТУ EN 1012-1:2014. Під наглядом експерта ООВ "Західний ЕТЦ" на місці виробництва здійснювались перевірки та випробування двох типів компресорів з використанням випробувального обладнання заводу-виробника.

На основі отриманих даних було оформлено звіт та прийнято рішення про видачу сертифікату експертизи типу вимогам технічного регламенту обладнання, що працює під тиском. Компанія "Ingersoll Rand"отримала сертифікат експертизи типу ZETC та право маркування обладнання знаком відповідності технічним регламентам.

Орган оцінки відповідності "Західний ЕТЦ" - єдиний в західному регіоні України, що акредитований та призначений на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів. Орган оцінки акредитований згідно гармонізованих європейських стандартів і норм, що надає можливість здійснювати свою діяльність не тільки на території України, а й за її межами.

ООВ "Західний ЕТЦ" користується довірою іноземних компаній, замовниками органу є найбільші виробники та постачальники продукції.

Останнє оновлення (Вівторок, 25 квітня 2017, 14:10)

 

postheadericon Опитування центру

                                            Запрошуємо взяти участь в опитуванні

з метою покращення роботи Західного експертно-технічного центру Держпраці.

Пройти опитування.

Останнє оновлення (Понеділок, 24 квітня 2017, 15:55)

 

postheadericon На Львівщині відзначатимуть Всесвітній день охорони праці

alt

Днями відбулося засідання організаційного комітету щодо відзначення у Львівській області Дня охорони праці.

Члени організаційного комітету обговорили план заходів з відзначення Дня охорони праці на Львівщині у 2017 році, який відбудеться під девізом "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці".

Зокрема, цього року заплановано, що у навчальних закладах області відбудуться відкриті уроки та виховні години на тему охорони праці, а на підприємствах - конкурси на найбезпечніше робоче місце та зустрічі із трудовими колективами з питань дотримання вимог законодавства про охорону праці.

Серед іншого, пройде міжвузівська студентська олімпіада з дисципліни "Безпека життєдіяльності" та VII міжвузівська науково-практична конференція студентів та аспірантів на тему: "Перспективи та проблеми розвитку охорони праці", яка присвячена Міжнародному Дню охорони праці.

Також заплановано організувати спортивні змагання, присвячені Дню охорони праці.

Окрім цього, на Львівщині визначать найкраще підприємство, яке забезпечило у 2016 році якісне функціонування системи управління охороною праці та найкращих працівників підприємств у сфері охорони праці на галузевому, регіональному рівнях.

До того ж, в рамках відзначення Дня охорони праці підіб'ють підсумки конкурсу дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей" та нагородять переможців і лауреатів цього конкурсу.

У храмах області вшанують пам'ять загиблих на виробництві, зокрема відбудуться панахиди та поминальні заходи.

Останнє оновлення (П'ятниця, 21 квітня 2017, 09:40)

 
Більше статей...
Головна