postheadericon Новини

postheadericon Роман Чернега: про новації в законодавстві про працю на засіданні Асоціації правників України

alt14 квітня Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега взяв участь у круглому столі, організованому відділенням Асоціації правників України в Івано-Франківській області та Радою адвокатів Івано-Франківської області, на тему: "Новації здійснення контролю за додержанням законодавства про працю".

У засіданні також взяли участь начальник Управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігор Росипайло та начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Івано-Франківській області Іванна Дубнюк.

Роман Чернега поінформував учасників, які саме повноваження Держпраці передаватимуться органам місцевої влади, акцентував на посиленні функцій органів місцевого самоврядування.alt

"Інспектори праці органів місцевого самоврядування здійснюватимуть перевірки щодо виплати мінімальної заробітної плати, офіційного оформлення працівників та погашення заборгованості із заробітної плати", - наголосив Роман Чернега.

Стосовно фінансових санкцій, які застосовуються, Ігор Росипайло виокремив два напрямки - адміністративна відповідальність, яку несуть посадові особи, та фінансові санкції, які накладаються на суб'єкт господарювання. Він зауважив: у разі якщо під час перевірки порушення усуваються, то фінансові санкції не застосовуються".

Учасники круглого столу обговорили зміни у законодавстві про працю, а також порядок нарахування мінімальної заробітної плати.

Підсумки круглого столу підвів Роман Чернега, зазначивши, що усім органам, які здійснюють функції державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, необхідно проводити активну інформаційно-роз'яснювальну роботу з метою недопущення порушень.

Останнє оновлення (Вівторок, 18 квітня 2017, 10:42)

 

postheadericon З Воскресінням Христовим!

alt

Останнє оновлення (П'ятниця, 14 квітня 2017, 12:45)

 

postheadericon День охорони праці відзначатимуть під девізом “Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”

altЦьогоріч за рекомендацією Міжнародної організації праці Україна відзначатиме 28 квітня День охорони праці під гаслом "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці".

За інформацією Міжнародної організації праці, оптимізація збору достовірних даних вкрай важлива для визначення пріоритетів та удосконалення профілактичних програм, що реалізуються як на національному рівні, так і на робочих місцях. Крім цього, уніфікація національних систем реєстрації і повідомлення дозволить проводити в профілактичних цілях збір і аналіз даних в глобальному масштабі і тим самим мати більш точне уявлення про прогрес, досягнутий у цій галузі.

Оскільки дані про нещасні випадки і захворювання, пов'язані з трудовою діяльністю, мають важливе значення для їх профілактики, існує нагальна необхідність удосконалення систем реєстрації і повідомлення, а також збору і аналізу на національному рівні даних з охорони праці. Це дозволить отримати більш надійні показники ефективності національних систем охорони праці та визначити, які проблеми, пов'язані з охороною праці, в першу чергу вимагають виділення відповідних ресурсів.

За ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці.

Останнє оновлення (Понеділок, 10 квітня 2017, 12:48)

 

postheadericon Опитування з охорони праці

Запрошуємо до участі в опитуванні з охорони праці

http://dsp.gov.ua/opytuvannia-z-okhorony-pratsi/

alt

Останнє оновлення (Вівторок, 04 квітня 2017, 09:30)

 

postheadericon Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей"

altНа підсумковому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" було представлено 75 робіт дітей від 6 до 18 років з різних областей України. Роботи розподілені за трьома віковими групами - молодша, середня та старша.

Серед членів журі, які мали визначити переможців у кожній віковій групі: Софія Литвин - національний координатор проектів Міжнародної організації праці, Олена Авраменко - директор Державної художньої середньої школи імені Т.Шевченка, а також фахівці з питань охорони праці, мистецтвознавці та представники редакції журналу "Охорона праці". У підведенні підсумків конкурсу взяв участь заступник Голови Держпраці Ігор Шумелюк.

"Визначати переможців нелегко, адже роботи виконують діти, більшість з яких не має художньої освіти, а тому критерії звужуються. Менше зосереджуюсь на техніці виконання, більше на оригінальності задуму, стилі подання", - розповідає Олена Авраменко, директор Державної художньої середньої школи імені Т. Шевченка.

altУ цьогорічному конкурсі взяло участь більше 12 тисяч дітей, які представили своє бачення дотримання правил безпеки на роботі і в повсякденному житті. На малюнках - представники різних професій, батьки, тварини, предмети побуту, в яких втілена тема безпеки та охорони праці.

"Коли дитина бере участь у такому конкурсі, в ній вже свідомо чи підсвідомо формується розуміння важливості дотримання правил охорони праці, що в майбутньому обов'язково впливатиме на спосіб життя, поведінку на роботі. Конкурс народжує маленьких агентів з охорони праці", - зазначає Дмитро Матвійчук, організатор конкурсу.

Переможці

конкурсу дитячого малюнка

"Охорона праці очима дітей 2017"

Перша вікова група 6 - 10 років:

1 місце - Мошинець Ірина, м. Ізюм, Харківська обл.

2 місце - Куляєва Дарія, смт Голованівськ, Кіровоградська обл.

3 місце - Чорномор Назар, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

Друга вікова група 11 - 14 років:

1 місце - Соломка Сандра, м. Ужгород.

2 місце - Стасюк Ангеліна, м. Рівне.

3 місце - Струк Роланд, м. Тернопіль.

Третя вікова група 15 - 18 років:

1 місце - Нєсвєт Ольга, с. Братське, Миколаївська обл.

2 місце - Бессонов Владислав, м. Маріуполь.

3 місце - Бичковська Анастасія, м. Запоріжжя.

Останнє оновлення (Вівторок, 28 березня 2017, 15:32)

 

postheadericon Урядова комісія визначила остаточні причини аварії на шахті "Степова"

altУрядова комісія з розслідування причин трагедії на шахті "Степова" відпрацювала всі можливі питання щодо матеріально-технічного стану, функціонування системи охорони праці, відповідної підготовки і навчання шахтарів, а також роботи Держпраці і Міненерговугілля. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час брифінгу, підбиваючи підсумки роботи комісії.

Головними причинами трагедії є неналежна робота системи безпеки УТАС, недотримання норм провітрювання у шахті. Термін дії дозвільної документації на виконання небезпечних робіт закінчився 14.11.2016. "Ці висновки будуть зазначені в рекомендаціях щодо перевірки всіх шахт України та розглянуті на найближчому засіданні Уряду", - повідомив Геннадій Зубко.

На засіданні зазначалося, що термін дії дозвільної документації закінчився і на іншій шахті ДП "Львіввугілля" - Червоноградській.

За результатами роботи урядової комісії буде створена окрема робоча група з фахівців комісії та експертів науково-дослідних інститутів для перевірки роботи системи УТАС на інших шахтах вугільної галузі України.

Серед інших причин трагедії: підвищений рівень метану в шахті, невідповідність кабельної продукції технічним вимогам, проведення не в повному обсязі інструктажу та навчання персоналу, а також проблема з фінансуванням шахти "Степова", зокрема блокування рахунків.

Останнє оновлення (Вівторок, 28 березня 2017, 11:01)

 
Більше статей...
Головна