Банер
Пошук по сайту
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

postheadericon Новини

postheadericon Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей"

altНа підсумковому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" було представлено 75 робіт дітей від 6 до 18 років з різних областей України. Роботи розподілені за трьома віковими групами - молодша, середня та старша.

Серед членів журі, які мали визначити переможців у кожній віковій групі: Софія Литвин - національний координатор проектів Міжнародної організації праці, Олена Авраменко - директор Державної художньої середньої школи імені Т.Шевченка, а також фахівці з питань охорони праці, мистецтвознавці та представники редакції журналу "Охорона праці". У підведенні підсумків конкурсу взяв участь заступник Голови Держпраці Ігор Шумелюк.

"Визначати переможців нелегко, адже роботи виконують діти, більшість з яких не має художньої освіти, а тому критерії звужуються. Менше зосереджуюсь на техніці виконання, більше на оригінальності задуму, стилі подання", - розповідає Олена Авраменко, директор Державної художньої середньої школи імені Т. Шевченка.

altУ цьогорічному конкурсі взяло участь більше 12 тисяч дітей, які представили своє бачення дотримання правил безпеки на роботі і в повсякденному житті. На малюнках - представники різних професій, батьки, тварини, предмети побуту, в яких втілена тема безпеки та охорони праці.

"Коли дитина бере участь у такому конкурсі, в ній вже свідомо чи підсвідомо формується розуміння важливості дотримання правил охорони праці, що в майбутньому обов'язково впливатиме на спосіб життя, поведінку на роботі. Конкурс народжує маленьких агентів з охорони праці", - зазначає Дмитро Матвійчук, організатор конкурсу.

Переможці

конкурсу дитячого малюнка

"Охорона праці очима дітей 2017"

Перша вікова група 6 - 10 років:

1 місце - Мошинець Ірина, м. Ізюм, Харківська обл.

2 місце - Куляєва Дарія, смт Голованівськ, Кіровоградська обл.

3 місце - Чорномор Назар, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

Друга вікова група 11 - 14 років:

1 місце - Соломка Сандра, м. Ужгород.

2 місце - Стасюк Ангеліна, м. Рівне.

3 місце - Струк Роланд, м. Тернопіль.

Третя вікова група 15 - 18 років:

1 місце - Нєсвєт Ольга, с. Братське, Миколаївська обл.

2 місце - Бессонов Владислав, м. Маріуполь.

3 місце - Бичковська Анастасія, м. Запоріжжя.

Останнє оновлення (Вівторок, 28 березня 2017, 15:32)

 

postheadericon Урядова комісія визначила остаточні причини аварії на шахті "Степова"

altУрядова комісія з розслідування причин трагедії на шахті "Степова" відпрацювала всі можливі питання щодо матеріально-технічного стану, функціонування системи охорони праці, відповідної підготовки і навчання шахтарів, а також роботи Держпраці і Міненерговугілля. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час брифінгу, підбиваючи підсумки роботи комісії.

Головними причинами трагедії є неналежна робота системи безпеки УТАС, недотримання норм провітрювання у шахті. Термін дії дозвільної документації на виконання небезпечних робіт закінчився 14.11.2016. "Ці висновки будуть зазначені в рекомендаціях щодо перевірки всіх шахт України та розглянуті на найближчому засіданні Уряду", - повідомив Геннадій Зубко.

На засіданні зазначалося, що термін дії дозвільної документації закінчився і на іншій шахті ДП "Львіввугілля" - Червоноградській.

За результатами роботи урядової комісії буде створена окрема робоча група з фахівців комісії та експертів науково-дослідних інститутів для перевірки роботи системи УТАС на інших шахтах вугільної галузі України.

Серед інших причин трагедії: підвищений рівень метану в шахті, невідповідність кабельної продукції технічним вимогам, проведення не в повному обсязі інструктажу та навчання персоналу, а також проблема з фінансуванням шахти "Степова", зокрема блокування рахунків.

Останнє оновлення (Вівторок, 28 березня 2017, 11:01)

 

postheadericon На колегії Держпраці обговорили трагедію на шахті "Степова" ДП "Львіввугілля"

altНа колегії Держпраці підсумували роботу служби у 2016 році, а також визначилися із завданнями подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки, охорони та гігієни праці, додержання законодавства про працю. Особливими питаннями обговорення стали причини та наслідки аварії, що сталася 2 березня на шахті "Степова" ДП "Львіввугулля" та забрала життя 8-ми шахтарів, а також проблеми лісової галузі України та шляхи впливу на зниження виробничого травматизму.

У роботі колегії взяли участь голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук.

Голова Київської ОДА Олександр Горган зазначив важливість Держпраці як органу, який має повноваження контролю задля захисту життя, здоров'я та трудових прав працівників.

"Робота Держпраці надзвичайно важлива, адже цей орган є гарантією безпеки як для працівників, так і для звичайних громадян", - підкреслив Олександр Горган.

Про спільну роботу Держпраці та Міжнародної організації праці доповів Сергій Савчук, національний координатор МОП в Україні. Зокрема, під час розробки Програми гідна праця для країни на 2016-2019 роки, представники МОП проаналізували потреби Держпраці та включили їх до проекту зазначеної програми. Постійні наради, семінари, консультації Держпраці та МОП сприяють розбудові сучасної та ефективної системи інспекції праці.

alt2 березня 2017 року на шахті "Степова" ДП "Льввугілля" сталася трагічна аварія, яка забрала життя 8-ми шахтарів. Зважаючи на суспільний резонанс цієї події, першочергово на засіданні колегії Держпраці обговорено результати цьогорічної позапланової перевірки стану охорони праці та промислової безпеки при веденні гірничих робіт на шахті.

Як зазначила начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова, за результатами перевірки директору шахти "Степова" вручено 4 акти перевірок та 4 обов'язкові до виконання приписи. За допущені порушення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів притягнуто директора шахти та ще 7 посадових осіб.

"За порушення, що створювали загрозу життю та здоров'ю працівників, директору шахти запропоновано призупинити повністю ведення гірничих робіт по ВП "Шахта "Степова" та ще інших 15 зупинок робіт та експлуатації окремого обладнання", - додала Ольга Вільхова.

Аналізуючи виробничий травматизм зі смертельними наслідками в Україні за останні шість років, вбачається, що серед усіх галузей виробництва найбільша кількість смертельно травмованих за видами подій припадає на лісову галузь, яка з розрахунку на 100 тис. працівників займає передові позиції серед усіх галузей економіки України. Під час доповіді Микола Радіонов, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Держпраці, запропонував відновити посилений режим державного нагляду в областях України, де зареєстровані випадки смертельного травматизму в лісовій галузі.

Перевірки, які здійснюють інспектори Держпраці мають двосторонній вплив.

"З одного боку - на роботодавця, який знає, що його діяльність можуть проконтролювати, з іншого - на працівника, який відчуває захист та піклування. Так, у 2016 році проведено 21 тисячу 244 перевірки у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов'язкове державне соціальне страхування на 17 тисячах 977 підприємствах. Виявлено 45 тисяч 433 порушення у 12 тис. 717 роботодавців", - зазначив Роман Чернега, Голова Держпраці. Особлива увага під час перевірок приділяється легальному працевлаштуванню працівників та виплаті мінімальної заробітної плати.alt

Підсумовуючи роботу колегії, Роман Чернега окреслив основні завдання на 2017 рік. В першу чергу - це посилений контроль за виплатою мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня 2017 року становить 3200 грн.

"Минулий рік не був для служби легким, але й так само роком наполегливої праці стане 2017 рік. Заявивши себе як орган, який виконує, в першу чергу, не каральну, а роз'яснювальну функцію, ми маємо втримати цю планку. Маємо докласти всіх зусиль, аби виконувати свої завдання якісно", - підкреслив Голова Держпраці.

Останнє оновлення (Понеділок, 27 березня 2017, 10:20)

 

postheadericon Про використання газу в побуті та доплати до мінімальної заробітної плати йшлося на онлайн-прийомі Голови Держпраці

Як мінімізувати ризики виникнення нещасних випадків та аварій при використанні побутового газу газорозподільними підприємствами, якщо Правила безпеки систем газопостачання чітко не визначають, чи підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки у разі несвоєчасного надання актів перевірки димових та вентиляційних каналів, перевірку і прочищення яких повинні виконувати спеціалізовані організації, що мають дозвіл на виконання таких робіт? З таким запитанням на онлайн-прийомі до Голови Держпраці Романа Чернеги звернулася провідний інженер з охорони праці Покровського управління з газопостачання та газифікації "Донецькоблгаз" Діана Айнулова.

altГолова Держпраці акцентував на важливості проблеми, адже протягом 2016 року в Україні сталося 64 нещасних випадки, пов'язані з використанням газу в побуті, в результаті яких травмовано 117 осіб, в тому числі 54 випадки зі смертельним наслідком. Аналогічний випадок був і в Донецькій області. Він зазначив, що на сьогодні Держпраці не веде нагляд за використанням газу в побуті, але проводить технічне розслідування обставин та причин виникнення пов'язаних з цим аварій, а також видає за результатами таких розслідувань обов'язкові до виконання органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами рішення. Згідно з вимогами Правил безпеки систем газопостачання безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник, який має право самостійно вибирати спеціалізовану організацію для проведення зазначених робіт, але зобов'язаний дотримуватись встановленої періодичності та один примірник акта перевірки і прочищення ДВК передавати газорозподільному підприємству.

Правилами не передбачено припинення постачання природного газу до помешкання споживача, у разі якщо у споживача відсутній акт перевірки ДВК. А отже, газорозподільне підприємство не може відключати від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови несвоєчасного надання актів перевірки димових і вентиляційних каналів. Спірні ситуації вирішуються в судовому порядку.

Стосовно запитання працівника приватного підприємства з міста Покровська, чи здійснюється доплата до мінімальної заробітної плати, якщо працівник перебував на лікарняному, Роман Чернега пояснив: якщо працівник перебував на лікарняному, то оплата праці в такому випадку провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку.

Після нарахування працівнику доплат і надбавок відповідно до встановленого окладу йому проводиться нарахування доплати до розміру мінімальної заробітної плати пропорційно до відпрацьованого часу.У разі якщо сума виплат по листку непрацездатності менша ніж розмір мінімальної заробітної плати, здійснення доплат до рівня мінімальної заробітної плати законодавством не передбачено.

Останнє оновлення (Четвер, 16 березня 2017, 10:31)

 

postheadericon Особливості здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю

alt14 березня розпочав свою роботу навчальний семінар в Києві на тему: "Особливості здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, з урахуванням змін до законодавства, внесених у 2016 році. Обговорення проекту пілотної інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці", організований Державною службою України з питань праці спільно з Міністерством соціальної політики і Міжнародною організацією праці для інспекторів з питань праці і за участі міжнародних експертів - Арсеніо Фернандеза-Родрігеза, співробітника Відділу з питань адміністрації праці, інспекції праці та безпеки і гігієни праці (Женева), та Марії де Фатіма Піско, інспектора праці Департаменту підтримки інспекції праці Центрального апарату Інспекції праці Португалії.

Про це йдеться на сайті Державної служби України з питань праці.

Організатори заходу мали на меті обговорити із слухачами новації в законодавстві про працю, сфери економічної діяльності, регіони та типи незадекларованої діяльності, що братимуться до уваги в рамках пілотної інспекційної кампанії, а також пріоритети Держпраці в контексті здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Відкриваючи семінар, Голова Держпраці Роман Чернега відзначив досягнення відомства в питанні підготовки нормативних документів, що визначають процедуру здійснення нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства, і важливість проведення навчальних заходів. "Підвищення кваліфікації, - наголосив Голова Держпраці, - отримання інформації про кращі практики країн Європейського Союзу від колег з Міжнародної організації праці дасть можливість якнайефективніше виконувати поставлені перед нами керівництвом держави завдання у сфері дотримання трудових прав".

Позитивну оцінку взаємодії МОП з фахівцями Держпраці щодо опрацювання пропозицій до нормативно-правових актів дала координатор проекту МОП з питань інспекції праці і соціального діалогу Софія Литвин. Вона поінформувала учасників семінару про плани щодо кадрової політики в системі інспекції праці, вимоги до добору слухачів навчальних семінарів, запровадження навчального курсу онлайн.

Проект порядку державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю представив заступник директора департаменту з питань праці -начальник відділу з питань трудових відносин Ігор Дегнера. Він зазначив, що у цьому документі чітко визначена процедура здійснення контрольних заходів.

Згідно із внесеними змінами до ст. 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчим органам міських рад міст обласного значення та об'єднаним територіальним громадам делеговано здійснення на відповідних територіях повноважень Держпраці у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. У свою чергу Держпраці на виконання вимог Конвенцій Міжнародної організації праці № 81 та № 129 здійснюватиме координацію інспекторів праці органів місцевого самоврядування.

altНаголошуючи на тому, що Держпраці не ставить за мету карати підприємця, а передусім контролює дотримання ним норм законодавства, Ігор Дегнера поінформував, що в документі визначено поняття "інспекційні відвідування" та підстави для інспектування. Обмежено кількість посадових осіб, які можуть приймати рішення про проведення перевірки, запроваджено такий механізм як звернення суб'єкта підприємницької діяльності до інспектора з метою проведення перевірки та інші новації.

"Надважливіше завдання, - підкреслив І. Дегнера, - це підвищення кваліфікації усіх інспекторів, запровадження систематичного дистанційного їх навчання і перевірки знань шляхом тестування, аби досягти високої результативності в роботі".

Про особливості державного нагляду і контролю за додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці та порядок і підстави накладення фінансових санкцій, передбачених статтею 265 КЗпП України, розповіла Олена Коновалова, заступник директора департаменту з питань праці - начальник відділу з питань трудових відносин Держпраці.

Свої думки щодо пілотної інспекційної кампанії та боротьби з нелегальним працевлаштуванням висловили міжнародні експерти. Марія де Фатіма Піско представила учасникам семінару проект пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці, яка має проводитися у 4 областях України. Вона також поділилася досвідом інспекції праці Португалії в подоланні цієї проблеми.

Предметом обговорення на семінарі була і тема державного контролю у сфері гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці, а також загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Далі слухачі продовжили заняття в 7 робочих групах, що передбачали практичні завдання, представлення і обговорення результатів роботи.

Останнє оновлення (Четвер, 16 березня 2017, 10:28)

 

postheadericon Виплати родинам загиблих та постраждалим на шахті "Степова"

Всі виплати родинам загиблих та постраждалим в наслідок аварії на шахті "Степова" у Львівській області складаються з трьох частин. Так, на сьогоднішній день сім'ям загиблих вже проведені виплати у розмірі 100 тисяч грн на родину Львівською ОДА та Львівською міськрадою. Також прийняте рішення про виплати потерпілими у розмірі від 20 до 60 тис. грн з обласного бюджету. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко 13 березня на засіданні Урядової комісії з розслідування причин аварії на шахті.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

"Крім цього, Урядом прийняте розпорядження про виділення 5, 725 млн грн з державного резервного фонду для здійснення виплат у розмірі 500 тис. грн родинам загиблих та 75 тисяч гривень потерпілим. До 17 березня ці кошти повинні надійти до сімей, таке завдання сьогодні поставлене на засіданні Урядової комісії", - зазначив Геннадій Зубко.

Також, Віце-прем'єр-міністр повідомив, що до 17 березня будуть підписані акти Н-5, які дадуть можливість приступити до виконання своїх обов'язків Фонду соціального страхування України. "Фонд соціального страхування до 25 березня має здійснити виплати у розмірі 160 тис. грн родинам загиблих та до 33 тис. грн на кожного утриманця, адже через аварію 12 дітей залишились без годувальника", - зазначив Геннадій Зубко.

Він також повідомив, що станом на сьогодні, 23 потерпілих внаслідок аварії на шахті "Степова" знаходяться на стаціонарному лікуванні у медичних закладах міста Львова, стан їх задовільний.

Нагадаємо, що рішенням КМУ утворено Урядову комісію з розслідування причин виникнення надзвичайної ситуації, що склалася 2 березня 2017 року у с.Глухів Сокальського району Львівської області на відокремленому підрозділі "Шахта "Степова" ДП "Львіввугілля". Її очолив Геннадій Зубко.

Останнє оновлення (Вівторок, 14 березня 2017, 15:14)

 
Більше статей...
Головна