Банер
Пошук по сайту
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

postheadericon Новини

postheadericon Фахівці Держпраці й експерти МОП обговорили питання вдосконалення інспекційної діяльності та модель соціального діалогу

alt

13 березня відбулася робоча зустріч Голови Держпраці Романа Чернеги з фахівцем відділу з питань адміністрації праці, інспекції праці та безпеки і гігієни праці (м. Женева) Арсеніо Фернандез-Родрігезом і національним координатором проектів Міжнародної організації праці в Україні Софією Литвин. На зустрічі також були присутні заступник директора департаменту з питань праці Ігор Дегнера і завідувач сектору міжнародних зв'язків та з питань євроінтеграції Олена Місяць. Сторони обговорили стан нормативно-правового поля, що регулює питання інспекції праці, його вплив на можливість пілотування інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці, а також подальші кроки Держпраці у здійсненні перевірок і можливу підтримку з боку МОП.

За результатами зустрічі досягнуто домовленостей щодо навчання інспекторів праці, вдосконалення нормативно-правового забезпечення інспекції праці, моделі соціального діалогу з питання інспекційної діяльності та оптимізації структури Держпраці.

Представники МОП поінформували фахівців Держпраці про підготовку Міжнародним бюро праці проекту технічної допомоги на підтримку інспекції праці в Україні, що має фінансуватися Європейським союзом.

Останнє оновлення (Вівторок, 14 березня 2017, 15:15)

 

postheadericon Роман Чернега: Філософія роботи Держпраці - попередити правопорушення та сформувати культуру у сфері праці

altОзвучивши основні показники діяльності відомства у 2016 році, Голова Держпраці Роман Чернега акцентував увагу на тому, що найбільша кількість порушень, яку встановили інспектори Держпраці у 2016 році, стосувалася затримки чи невиплати заробітної плати - майже 26 тисяч. Загалом протягом року було проведено 21244 перевірки у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов'язкове державне соціальне страхування на 17 977 підприємствах. Завдяки зусиллям державних інспекторів було погашено заборгованість із заробітної плати у сумі близько 850 млн гривень.

Проведено серйозну роботу щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення Держпраці, приведення нормативних актів у відповідність до європейських стандартів. У цій сфері Держпраці плідно співпрацювала з Міжнародною організацією праці.

Йдеться, зокрема, про скасування близько 200 нормативно-правових актів радянського періоду, які на сьогодні втратили свою актуальність. Також опрацьовується питання запровадження декларативного принципу державного нагляду за станом охорони праці, планується зменшення кількості дозвільних документів на роботи підвищеної небезпеки - з 26 до 18.

"Бізнес має взяти на себе ризики, пов'язані з роботами підвищеної небезпеки і використанням відповідного обладнання. В свою чергу Держпраці залишає за собою контроль за тим, наскільки чесно і правомірно бізнес застосовує декларативний принцип", - зазначив Голова Держпраці.

Працівники Держпраці беруть активну участь у підготовці нової редакції трудового кодексу, в якому, як підкреслив Роман Чернега, будуть максимально враховані інтереси учасників соціального діалогу.

altДля того щоб спростити процедуру отримання дозволів на роботи підвищеної небезпеки, територіальні управління Держпраці опрацювали спільно з центрами надання адміністративних послуг механізм надання таких дозволів за принципом "єдиного вікна". З ініціативи Держпраці при районних державних адміністраціях створюються консультативні центри, де суб'єктам господарювання надаватимуться консультації щодо застосування нових норм трудового законодавства.

У центральному апараті відомства проводився онлайн-прийом, який відвідало понад 90 громадян з усіх регіонів країни.

Голова Держпраці також зазначив, що на особливому контролі Держпраці були і залишаються питання оплати праці, легального працевлаштування, недопущення звільнення з роботи мобілізованих військовослужбовців, порушення прав інвалідів, використання праці дітей.

Стосовно перевірок стану охорони праці на підприємствах Роман Чернега констатував, що превентивні заходи, державний нагляд, що здійснює Держпраці, сприяли тому, що виявлені інспекторами порушення в більшості випадків усуваються - у 80%. Тобто бізнес починає усвідомлювати свою відповідальність за життя і здоров'я працівника.

На завершення свого виступу Голова Держпраці наголосив: "Філософія роботи Держпраці - попередити правопорушення, сформувати правову культуру у сфері праці й охорони праці. Ця проблема не вирішиться за рік чи за два. Втім проведення превентивних заходів, роз'яснювальна робота, безперечно, дасть відчутний позитивний результат".

Останнє оновлення (Понеділок, 13 березня 2017, 10:30)

 

postheadericon Семінар з охорони праці

3 березня у Стрию, у приміщенні народного дому "Просвіта" за участі представників Головного управління Держпраці у Львівській області та ДП "Західний експертно - технічний центр Держпраці" відбувся семінар для керівників та відповідальних осіб з охорони праці підприємств, установ та організацій, суб'єктів господарювання міста.

Передусім, начальник управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Іван Луцик нагадав присутнім про наслідки жахливої аварії, яка сталася напередодні на шахті "Степова". Він закликав присутніх вшанувати пам'ять загиблих гірників хвилиною мовчання.

altОкрім цього, він поінформував про трагедію, що сталася цього ж дня на будівельному майданчику по вул. Угорській у м. Львові, де через недотримання вимог правил безпеки під час будівельних робіт з реконструкції офісних приміщень у ліфтову шахту з 28 метрової висоти впали два працівники ПП "ВР Груп". Один з яких загинув на місці, а другого з важкими травмами госпіталізовано.

Іван Луцик повідомив про загальний стан ліфтового господарства, стан охорони праці та промислової безпеки та про загальні вимоги нормативно - правових актів з охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема на будівництві та в енергетиці. Особливу увагу він приділив питанню змін у законодавстві щодо реєстрації об'єктів підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних об'єктів.

Начальник відділу нагляду в аграрно-промисловому комплексі та соціально-культурній сфері управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Віктор Курило розповів про стан охорони праці та промислової безпеки в лісовому господарстві та під час підготовки до весняно-польових робіт.

Окрім цього, Віктор Курило нагадав присутнім про терміни проведення періодичних навчань та перевірки знань з охорони праці та періодичності інструктажів з охорони праці. Він наголосив, що працівники служб охорони праці на підприємствах зобов'язані проводити інструктажі на робочих місцях "не формально", а згідно до їх функціональних обов'язків.

Начальник відділу нагляду на виробництві і на об'єктах підвищеної небезпеки управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Ігор Проць поінформував про випадки та причини аварійності газу в побуті.

"У 2016році у Львівській області сталося 11 аварій, пов'язаних з використанням газу у побуті, внаслідок яких, з причин отруєння чадним газом та вибухів газоповітряної суміші, загинули 6 осіб та госпіталізовано 12. Разом з тим за 2 місяці 2017 року вже трапилось 6 таких аварій, в результаті яких загинуло 4 особи, а госпіталізовано 9. Основних причинами цього є необізнаність і нехтування мешканцями газифікованих помешкань правилами безпеки при користуванні газовими приладами",- зазначив Ігор Проць.

Окрім цього, учасникам семінару нагадали про обов'язки та відповідальність за порушення вимог Правил безпеки систем газопостачання.

Також в межах зустрічі, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства по працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Львівській області Галина Гучко проінформувала суб'єктів господарювання щодо змін у законодавстві, в зв'язку з збільшенням мінімальної заробітної плати до 3200 грн., та про штрафні санкції за недопущення до перевірок інспекторів Держпраці та при виявленні порушень щодо неофіційного оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати.

Останнє оновлення (Понеділок, 13 березня 2017, 10:09)

 

postheadericon Міжнародний жіночий день

alt

Останнє оновлення (Вівторок, 07 березня 2017, 15:41)

 

postheadericon В Україні оголошено жалобу через трагедію на шахті “Степова”

alt

Президент України Петро Порошенко підписав Указ про оголошення 3 березня всеукраїнської жалоби з приводу трагедії на шахті "Степова", що у селі Глухів Сокальського району Львівської області.

Глава держави висловив співчуття рідним та близьким шахтарів, які загинули внаслідок вибуху на шахті. Також він доручив Кабінету Міністрів України провести перевірку всіх вугледобувних підприємств щодо забезпечення засобами і дотримання норм безпеки виробництва.

Останнє оновлення (П'ятниця, 03 березня 2017, 16:27)

 

postheadericon Уряд створив комісію для розслідування обставин аварії на шахті “Степова” у Львівській області, через яку загинули 8 гірників

alt

Кабінет Міністрів України на засіданні у п'ятницю створив комісію для розслідування обставин аварії на шахті №10 "Степова" ВАТ "Львіввугілля" у с. Глухів Сокальського району Львівській області, унаслідок якої загинули вісім гірників.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

"Учора я з колегами був на місці, мав зустріч із шахтарями, провели засідання комісії, де розглянули і скоординували дії усіх служб для того, щоб швидко провести розслідування і ліквідувати наслідки цього спалаху на шахті. Учора ми прийняли рішення щодо утворення на рівні Уряду комісії щодо розслідування", - зазначив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи результати проведеної оперативної наради.

Головою комісії визначено Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка. Заступник керівника комісії - Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

Говорячи про причини аварії, Володимир Гройсман зазначив: "Попередньо на шахті "Степова" стався спалах суміші усередині шахти. Цей спалах спричинив загибель 8 шахтарів, більше 20 людей були учора госпіталізовані. Це величезна втрата, трагедія як для рідних, близьких, так і колективу.

Останнє оновлення (П'ятниця, 03 березня 2017, 16:24)

 
Більше статей...
Головна