postheadericon Новини

postheadericon Семінар з охорони праці

3 березня у Стрию, у приміщенні народного дому "Просвіта" за участі представників Головного управління Держпраці у Львівській області та ДП "Західний експертно - технічний центр Держпраці" відбувся семінар для керівників та відповідальних осіб з охорони праці підприємств, установ та організацій, суб'єктів господарювання міста.

Передусім, начальник управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Іван Луцик нагадав присутнім про наслідки жахливої аварії, яка сталася напередодні на шахті "Степова". Він закликав присутніх вшанувати пам'ять загиблих гірників хвилиною мовчання.

altОкрім цього, він поінформував про трагедію, що сталася цього ж дня на будівельному майданчику по вул. Угорській у м. Львові, де через недотримання вимог правил безпеки під час будівельних робіт з реконструкції офісних приміщень у ліфтову шахту з 28 метрової висоти впали два працівники ПП "ВР Груп". Один з яких загинув на місці, а другого з важкими травмами госпіталізовано.

Іван Луцик повідомив про загальний стан ліфтового господарства, стан охорони праці та промислової безпеки та про загальні вимоги нормативно - правових актів з охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема на будівництві та в енергетиці. Особливу увагу він приділив питанню змін у законодавстві щодо реєстрації об'єктів підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних об'єктів.

Начальник відділу нагляду в аграрно-промисловому комплексі та соціально-культурній сфері управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Віктор Курило розповів про стан охорони праці та промислової безпеки в лісовому господарстві та під час підготовки до весняно-польових робіт.

Окрім цього, Віктор Курило нагадав присутнім про терміни проведення періодичних навчань та перевірки знань з охорони праці та періодичності інструктажів з охорони праці. Він наголосив, що працівники служб охорони праці на підприємствах зобов'язані проводити інструктажі на робочих місцях "не формально", а згідно до їх функціональних обов'язків.

Начальник відділу нагляду на виробництві і на об'єктах підвищеної небезпеки управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Ігор Проць поінформував про випадки та причини аварійності газу в побуті.

"У 2016році у Львівській області сталося 11 аварій, пов'язаних з використанням газу у побуті, внаслідок яких, з причин отруєння чадним газом та вибухів газоповітряної суміші, загинули 6 осіб та госпіталізовано 12. Разом з тим за 2 місяці 2017 року вже трапилось 6 таких аварій, в результаті яких загинуло 4 особи, а госпіталізовано 9. Основних причинами цього є необізнаність і нехтування мешканцями газифікованих помешкань правилами безпеки при користуванні газовими приладами",- зазначив Ігор Проць.

Окрім цього, учасникам семінару нагадали про обов'язки та відповідальність за порушення вимог Правил безпеки систем газопостачання.

Також в межах зустрічі, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства по працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Львівській області Галина Гучко проінформувала суб'єктів господарювання щодо змін у законодавстві, в зв'язку з збільшенням мінімальної заробітної плати до 3200 грн., та про штрафні санкції за недопущення до перевірок інспекторів Держпраці та при виявленні порушень щодо неофіційного оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати.

Останнє оновлення (Понеділок, 13 березня 2017, 10:09)

 

postheadericon Міжнародний жіночий день

alt

Останнє оновлення (Вівторок, 07 березня 2017, 15:41)

 

postheadericon В Україні оголошено жалобу через трагедію на шахті “Степова”

alt

Президент України Петро Порошенко підписав Указ про оголошення 3 березня всеукраїнської жалоби з приводу трагедії на шахті "Степова", що у селі Глухів Сокальського району Львівської області.

Глава держави висловив співчуття рідним та близьким шахтарів, які загинули внаслідок вибуху на шахті. Також він доручив Кабінету Міністрів України провести перевірку всіх вугледобувних підприємств щодо забезпечення засобами і дотримання норм безпеки виробництва.

Останнє оновлення (П'ятниця, 03 березня 2017, 16:27)

 

postheadericon Уряд створив комісію для розслідування обставин аварії на шахті “Степова” у Львівській області, через яку загинули 8 гірників

alt

Кабінет Міністрів України на засіданні у п'ятницю створив комісію для розслідування обставин аварії на шахті №10 "Степова" ВАТ "Львіввугілля" у с. Глухів Сокальського району Львівській області, унаслідок якої загинули вісім гірників.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

"Учора я з колегами був на місці, мав зустріч із шахтарями, провели засідання комісії, де розглянули і скоординували дії усіх служб для того, щоб швидко провести розслідування і ліквідувати наслідки цього спалаху на шахті. Учора ми прийняли рішення щодо утворення на рівні Уряду комісії щодо розслідування", - зазначив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи результати проведеної оперативної наради.

Головою комісії визначено Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка. Заступник керівника комісії - Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

Говорячи про причини аварії, Володимир Гройсман зазначив: "Попередньо на шахті "Степова" стався спалах суміші усередині шахти. Цей спалах спричинив загибель 8 шахтарів, більше 20 людей були учора госпіталізовані. Це величезна втрата, трагедія як для рідних, близьких, так і колективу.

Останнє оновлення (П'ятниця, 03 березня 2017, 16:24)

 

postheadericon Голова Держпраці Роман Чернега взяв участь в оперативній нараді на шахті «Степова»

alt

Вчора, 2 березня, відбулася оперативна нарада, яку провів Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у зв'язку з надзвичайною ситуацією на шахті № 10 "Степова" ВАТ "Львіввугілля" у с. Глухів Сокальського району Львівської області.

Як заявив Глава Уряду, необхідно розібратися, що відбулося на шахті "Степова", і з'ясувати ситуацію з безпекою шахтарів, як індивідуальною, так і колективною. Це пріоритет №1. Тому прийнято рішення утворити державну комісію на рівні Кабінету Міністрів України.

Прем'єр-міністр також повідомив, що на індивідуальні засоби захисту гірників буде виділено 200 млн гривень, і нагадав про передбачені в державному бюджеті на 2017 рік 1,8 млрд гривень на модернізацію і фінансування шахт.

Він зауважив, що відповідно до його доручення Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик протягом двох тижнів має презентувати в Уряді план щодо модернізації шахт в країні.

"Найголовніше - це безпека, життя і здоров'я шахтарів. Жодне вугілля не коштує загибелі людей. Про це потрібно пам'ятати кожного дня", - наголосив Володимир Гройсман.

Голова Держпраці Роман Чернега, акцентуючи увагу на питанні безпеки праці, зазначив, що на шахтах потрібно запровадити надійно функціонуючу систему комплексного захисту працівників.

Останнє оновлення (П'ятниця, 03 березня 2017, 16:19)

 

postheadericon Нещасний випадок на шахті "Степова"

alt

Сьогодні, 2 березня близько 12:36 стався вибух на шахті № 10 "Степова" ВАТ "ЛьвівВугілля", що розташована у селі Глухів Сокальського району Львівської області.

Вибух пролунав на горизонті 550 м, у 119 конвеєрі. Унаслідок вибуху стався обвал гірської породи.Загалом на шахті працювало 172 гірники, зокрема на аварійній ділянці - 34 гірники.

За офіційними даними ДСНС, під час вибуху загинули вісім осіб, ще шестеро гірників постраждали.

На місці працюють співробітники відділення Львівсько-Волинського воєнізованого гірничо-рятувального загону, які усувають наслідки аварії та надають потерпілим першу медичну допомогу. З метою зясування причин та обставин аварії, на місці трагедії перебувають спеціалісти ГУ Держпраці у Львівській області.

Офіційну причину вибуху має встановити спеціальна комісія.

Останнє оновлення (П'ятниця, 03 березня 2017, 16:16)

 
Більше статей...
Головна