Банер
Пошук по сайту
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

postheadericon Новини

postheadericon Голова Держпраці Роман Чернега взяв участь в оперативній нараді на шахті «Степова»

alt

Вчора, 2 березня, відбулася оперативна нарада, яку провів Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у зв'язку з надзвичайною ситуацією на шахті № 10 "Степова" ВАТ "Львіввугілля" у с. Глухів Сокальського району Львівської області.

Як заявив Глава Уряду, необхідно розібратися, що відбулося на шахті "Степова", і з'ясувати ситуацію з безпекою шахтарів, як індивідуальною, так і колективною. Це пріоритет №1. Тому прийнято рішення утворити державну комісію на рівні Кабінету Міністрів України.

Прем'єр-міністр також повідомив, що на індивідуальні засоби захисту гірників буде виділено 200 млн гривень, і нагадав про передбачені в державному бюджеті на 2017 рік 1,8 млрд гривень на модернізацію і фінансування шахт.

Він зауважив, що відповідно до його доручення Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик протягом двох тижнів має презентувати в Уряді план щодо модернізації шахт в країні.

"Найголовніше - це безпека, життя і здоров'я шахтарів. Жодне вугілля не коштує загибелі людей. Про це потрібно пам'ятати кожного дня", - наголосив Володимир Гройсман.

Голова Держпраці Роман Чернега, акцентуючи увагу на питанні безпеки праці, зазначив, що на шахтах потрібно запровадити надійно функціонуючу систему комплексного захисту працівників.

Останнє оновлення (П'ятниця, 03 березня 2017, 16:19)

 

postheadericon Нещасний випадок на шахті "Степова"

alt

Сьогодні, 2 березня близько 12:36 стався вибух на шахті № 10 "Степова" ВАТ "ЛьвівВугілля", що розташована у селі Глухів Сокальського району Львівської області.

Вибух пролунав на горизонті 550 м, у 119 конвеєрі. Унаслідок вибуху стався обвал гірської породи.Загалом на шахті працювало 172 гірники, зокрема на аварійній ділянці - 34 гірники.

За офіційними даними ДСНС, під час вибуху загинули вісім осіб, ще шестеро гірників постраждали.

На місці працюють співробітники відділення Львівсько-Волинського воєнізованого гірничо-рятувального загону, які усувають наслідки аварії та надають потерпілим першу медичну допомогу. З метою зясування причин та обставин аварії, на місці трагедії перебувають спеціалісти ГУ Держпраці у Львівській області.

Офіційну причину вибуху має встановити спеціальна комісія.

Останнє оновлення (П'ятниця, 03 березня 2017, 16:16)

 

postheadericon Підсумки роботи ГУ Держпраці у Львівській області за минулий рік

altПро підсумки роботи ГУ Держпраці у Львівській області у 2016 році та пріоритети діяльності у 2017 йшлося під час засідання колегії, яке відбулося 1 березня під головуванням начальника ГУ Держпраці у Львівській області Ольги Вільхової.

Передусім, перший заступник начальника ГУ Держпраці у Львівській області Олена Грицак розповіла про заходи державного нагляду за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення на підприємствах області. Зокрема, вона повідомила, що упродовж 2016 року фахівці ГУ Держпраці провели 1173 перевірки, за результатами яких, внесено 758 приписів та складено 615 протоколів.

"69% порушень, які виявлені під час перевірок, стосуються оплати праці",- сказала Олена Грицак. Також вона повідомила, що за результатами діяльності робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та комісій з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, що утворені при райдержадміністраціях та міськрадах, офіційно працевлаштовано 390 працівників у 295 підприємств Львівщини.

Окрім цього, під час колегії обговорили результати планових перевірок у ПАТ "Львівгаз" та КП "Червоноградтеплокомуненерго".

altЗокрема, начальник відділу нагляду на виробництві і на об'єктах підвищеної небезпеки Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Ігор Проць повідомив, що під час комісійної перевірки на ПАТ "Львівгаз" виявлено 267 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Відповідно, до адміністративної відповідальності притягнуто 26 працівників, запропоновано зупинити експлуатацію 17 одиниць обладнання та експлуатацію газових приладів 5-ти житлових будинків, а також виконання робіт в електроустановках до 1000 Вольт.

Аналізуючи результати перевірки на КП "Червоноградтеплокомуненерго", начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Олександр Черніков повідомив, що підприємство не отримало дозволи Держпраці на роботи підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, а працівники не забезпечені спецодягом та спецвзуттям. За його словами, загалом упродовж перевірки на цьому підприємстві виявлено 121 порушення вимог законів та інших нормативно-правових актів.

altОкрім цього, члени колегії виокремили пріоритети роботи на 2017 рік. Серед головних завдань залишаються проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи для підприємців та працівників, організація превентивних заходів задля зменшення рівня травматизму, а також державний нагляд за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Підсумовуючи, Ольга Вільхова зазначила, що фахівці ГУ Держпраці Львівщини провели потужну інформаційно-роз'яснювальну роботу з мешканцями області щодо нововведень у законодавстві.

"Ми працювали над тим, щоб кожному підприємцю пояснити зміни у законодавстві, а працівників поінформувати про їхні права. Зокрема, відбулося чимало зустрічей, консультацій, семінарів. Окрім цього, надіслано суб'єктам господарювання Львівщини понад 45 тисяч відповідних інформаційних листів щодо підвищення мінімальної заробітної плати та відповідальності за порушення законодавства про працю. Окрім цього, ми закликали підприємців та працівників звертатися до нашої громадської приймальні для отримання консультацій,- резюмувала Ольга Вільхова.- Ми і надалі працюватимемо у цьому напрямку, а також активізуємо участь наших фахівців у робочих групах, які діють при районних державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування".

Останнє оновлення (П'ятниця, 03 березня 2017, 16:00)

 

postheadericon Щодо безпечної експлуатації канатних доріг

Продовжується зимовий сезон 2016-2017рр., який видався в порівнянні з минулими роками відносно успішним.

На Львівщину, в карпатські гірськолижні курорти приїхала маса любителів зимових видів спорту.

Як же власники спортивних споруд забезпечують безпечні умови для занять зимовими видами спорту, любителів яких стає щораз більше?

Одними з основних споруд для цього є канатні дороги для перевезення пасажирів, які поділяються на підвісні пасажирські канатні дороги, буксирні канатні пристрої (бугельні підйомники) та буксирні канатні пристрої малі (мультиліфти), яких у Львівській області налічується біля 50 одиниць.

altЯкі ж проблеми виникають при їх безпечній експлуатації, адже всі канатні дороги (далі по тексту - КД) являютьсяустаткуванням підвищеної небезпеки. Нормативно-правова база для організації безпечної експлуатації канатних доріг складається з наступних основних документів:

*Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки", затверджений постановою КМ України від 26.10.2011р. №1107.

*Технічний регламент канатних доріг для перевезення пасажирів, затверджений постановою КМ України від 14.10.2009 р. №1076 із змінами, внесеними постановою КМ України від 08.04.2013р. №235, в пункті 12 додатку до нього є його обов'язкове застосування підприємствами починаючи з 2013 року. (Технічні регламенти - це нормативно-правові акти, в яких визначено характеристики продукції, пов'язані з нею процеси, оцінка ризиків, пов'язаних з їх експлуатацією, а також вимоги до послуг, дотримання яких є обов'язковим);

*Правила будови і безпечної експлуатації пасажирських підвісних канатних доріг -НПАОП 60.2-1.02-14;

* Правила безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас -НПАОП 92.0-1.02-12;

У разі нещасного випадку експерти ДП "Західний ЕТЦ" залучаються до оцінки технічного стану та безпечної експлуатації КД. Аналізуючи наявну інформацію, можна виявити основні порушення вимог нормативно-правових актів:

- відсутність робочих проектів або їх експертиз на влаштування КД;

- не проводяться експертні обстеження (технічні діагностування) технічного стану КД;

- не проводяться періодичні або позачергові технічні огляди, випробування за участю експертів ДП "Західний ЕТЦ";

- допускаються до роботи ненавчені та неатестовані у встановленому порядку працівники;

- відсутність паспортів, необхідної робочої та експлуатаційної документації;

- відсутність дозволу органів Держпраці на експлуатацію КД;

- не проводиться сертифікація КД.

Вимоги до технічного стану гірськолижних трас встановлюють "Правила безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас"(НПАОП 92.0-1.02-12). Вони торкаються таких необхідних заходів для безпечної експлуатації КД, як проектування гірськолижних трас та створення власником КД аварійно-рятувальної служби, або укладення угоди із спеціалізованими аварійно - рятувальними службами.

Вказана вище інформація стосується не всіх власників КД, проте організаціям, які ігнорують Закони України, пора замислитися про безпеку своїх відвідувачів та пов'язані з цим ризики у разі нещасних випадків.

Запрошуємо до плідної та взаємовигідної співпраці по виконанню вимог нормативно-правових актів.

Бажаємо успішного продовження зимового сезону 2016-2017 р.р.

Вольський О.В.(сертифікат компетентності аудитора

у сфері дії ТР канатних доріг для перевезення пасажирів

№UA ОСП ПЕ 2014 -135, чинний до 02.04.2017р.)

Останнє оновлення (Середа, 22 лютого 2017, 15:28)

 

postheadericon Оцінка відповідності продукції вимогам технічних регламентів

Для введення в обіг та експлуатації продукції, виробник повинен забезпечити її відповідність до вимог законодавства. Однією з таких вимог є відповідність продукції технічним регламентам.

Вся продукція, як нова, так і та, що була у вжитку, повинна відповідати вимогам усіх чинних технічних регламентів, що застосовуються до такої продукції. Процедура, яка доводить виконання всіх вимог технічних регламентів називається оцінкою відповідності продукції, яку проводять призначені у встановленому порядку органи.


altДержавне підприємство "Західний експертно-технічний центр" є призначеним органом з оцінки відповідності продукції вимогам 10 Технічних регламентів і внесений до відповідного Реєстру за номером UA.TR.105 та акредитованим Національним агенством з акредитації України у відповідності до вимог ISO/IEC 17065:2012.

Орган з оцінки відповідності "Західний ЕТЦ" є одним з небагатьох призначених та акредитованих органів в Західній Україні, що має можливість проводити оцінювання , комплексну перевірку та експертизу різних груп продукції: котлів газових та твердопаливних, ліфтів, балонів, цистерн, посудин, що працюють під тиском. Сфера діяльності підприємства перевищує понад 300 груп продукції.

Професійна діяльність органу побудована на регламентованих правилах і розрахована на надання готових рішень для бізнесу, а власна акредитована у відповідності до ISO/IEC17025 лабораторія та штат компетентних експертів та аудиторів надає змогу професійно виконувати проекти різної складності без додаткових витрат та затримок.

Процес оцінювання в ООВ "Західний ЕТЦ" можна представити у вигляді таких основних кроків:

  1. Кваліфікований фахівець надає інформацію про вимоги до продукції та інформує про вартість та час, необхідний для оцінювання на основі основних відомостей про продукцію або процедури її виробництва.
  2. Замовник обирає схему оцінювання та підписує з органом відповідний договір.
  3. Оцінювання проводить аудитор або група аудиторів шляхом аналізу технічної документації, здійснення випробувань. В деяких випадках роботи з оцінювання можуть бути проведені на місці виробництва.
  4. На основі отриманих даних складається звіт, на підставі якого приймається рішення про можливість видачі сертифіката.

Якщо рішення позитивне, то замовник отримує сертифікат ZETC, право маркування своєї продукції знаком відповідності технічним регламентам та складати декларацію про відповідність. Якщо ж в результаті перевірки з'ясувалося, що продукція не відповідає вимогам, то після усунення невідповідностей, зазначених у звіті, замовник може пройти повторну процедуру оцінювання.

Діяльність органу з оцінки відповідності широко відома як в Україні, так і поза її межами, замовниками органу є найбільші виробники та постачальники продукції машинобудування.

Останнє оновлення (Середа, 15 лютого 2017, 10:48)

 

postheadericon Обережна експлуатація газових приладів - це безпека Вашого життя

Основними причинами нещасних випадків при використанні газу в побуті залишаються:

alt- самовільне втручання в систему газопостачання;

- встановлення витяжної вентиляції із штучним спонуканням в будинках, які обладнані газовими приладами з відводом продуктів згорання в димохід;

- встановлення металево-пластикових вікон і дверей з герметичним притулом, що впливає на погіршення (відсутність) припливно-витяжної вентиляції в приміщенні для нормальної роботи газових приладів;

- порушення вимог безпеки під час експлуатації газового обладнання.

З метою недопущення отруєння чадним газом споживачам необхідно дотримуватись правил безпеки та інструкції з правил безпечного користування газовими приладами і пристроями, а саме:

- знати та дотримуватись інструкцій з експлуатації заводів-виготовлювачів газових приладів і пристроїв;

- не використовувати газові плити для обігріву приміщень;

- утримувати димові та вентиляційні канали в належному стані;

- перед включенням газових печей, котлів, водонагрівачів перевіряти тягу в димоході та вентиляційному каналі;

- не підключати самостійно нові або додаткові газові прилади і пристрої, не змінювати місце їх розташування та не втручатися в роботу систем газопостачання.

altОсновні правила використання газу в побуті:

- під час користування газовими приладами необхідно забезпечити доступ повітря в приміщення;

відключити газові прилади у випадку поганої тяги або її відсутності;

- щоб попередити обледеніння оголовків димарів та скупчення чадного газу в приміщенні в зимовий період, жителям приватних домоволодінь необхідно оглядати димарі та вентиляційні канали не рідше одного разу на місяць;

- при несправності газового обладнання звернутися до спеціалістів газового господарства.

Порядок дій при виявленні запаху газу:

- не використовувати сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикати світло та будь-які електроприлади;

- перекрити вентилі на газовому приладді і крани на плиті;alt

- відчинити вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;

- викликати аварійну службу газу за телефоном 104 і залишити приміщення.

При перших ознаках отруєння чадним газом, таких як головний біль, запаморочення, посилене серцебиття, а при важких отруєннях ще й втрата змоги пересуватися, також втрата свідомості, судороги, в першу чергу потрібно забезпечити свою безпеку, а потім надавати першу допомогу. Постраждалого треба винести на свіже повітря та напоїти міцним чаєм чи кавою, визвати швидку допомогу.

Останнє оновлення (Четвер, 09 лютого 2017, 10:57)

 
Більше статей...
Головна