Банер
Пошук по сайту
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

postheadericon Новини

postheadericon Взаємодія Держпраці та Укртрансбезпеки покликана посилити контроль за нелегальним працевлаштуванням та станом охорони праці у транспортній галузі

Державна служба України з питань праці в особі Голови Романа Чернеги та Державна служба України з безпеки на транспорті в особі Голови Михайла Ноняка 18 вересня 2017 року підписали Угоду про співпрацю.

Цей документ має на меті знизити рівень травматизму та нещасних випадків, а також нелегального працевлаштування на підприємствах транспортної галузі. На сьогодні територіальними органами Держпраці та Укртрансбезпеки підписано 24 двосторонні угоди про спільні заходи.

«Зосередження уваги саме на питаннях безпеки на транспорті є невипадковим, адже серед подійякі призвели до нещасних випадків на виробництві зі смертельним наслідком у 2016 році, переважаютьдорожньо-транспортні пригоди  – 34 %  (135 осіб) від загальної кількості нещасних випадків зі смертельним наслідком. За 8 місяців 2017 року на виробництві внаслідок ДТП загинуло 75 осіб», – зазначив Голова Держпраці.

У 2016 році сталося 4428 нещасних випадків на виробництві, з них майже 10 %  – на підприємствах  транспортної галузі. Також спостерігалося збільшення кількості нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що сталися внаслідок ДТП, на 23 випадки.

Основними причинами пригод на транспорті на дорогах загального користування є порушення правил безпеки дорожнього руху та порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, а також невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

У 2016 році порівняно з 2015 роком збільшилася кількість транспортних пригод, що сталися на території підприємств, на 47 випадків, кількість смертельно травмованих – на 14 працівників. За 8 місяців 2017 року зафіксовано 17 таких випадків.

На території підприємств нещасні випадки трапляються переважно через наїзди транспортних засобів.

Слід зазначити, що в останні роки у дорожніх пригодах найбільше гине працівників агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери. Це повʼязано з тим, що немає чіткої системи контролю за процесом транспортних перевезень. На цих підприємствах відсутні відповідальні за випуск транспортних засобів на лінію, не проводяться інструктажі водіїв та  безконтрольною залишається підготовка мобільного засобу праці для технічної експлуатації.

Одним із пріоритетних напрямів роботи Держпраці  є також подолання незадекларованої праці. Угода між Держпраці та Укртрансбезпеки передбачає спільні заходи щодо виявлення неоформлених працівників.

 «Співпраця Держпраці та Укртрансбезпеки допоможе нам у подальшій роботі, зокрема у 2018 році, коли мораторій на проведення планових перевірок Укртрансбезпеки буде знято. Маючи інформацію від Держпраці про роботу тих чи інших підприємств, ми зможемо ефективніше здійснювати наші перевірки», – зазначив Михайло Ноняк, Голова Укртрансбезпеки.

Зокрема, в Угоді про співпрацю між Держпраці та Укртрансбезпекою йдеться про обмін інформацією щодо виявлення порушень законодавства з питань праці, безпеки дорожнього руху, охорони праці та промислової безпеки, вжиття заходів щодо їх усунення, проведення профілактичної роботи. Передбачається проведення колегіальних заходів, інформування населення через засоби масової інформації про причини і обставини нещасних випадків, які сталися внаслідок дорожньо-транспортних пригод, та про переваги легального працевлаштування.

Останнє оновлення (Вівторок, 19 вересня 2017, 13:55)

 

postheadericon Привітання з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості

Шановні працівники нафтогазових підприємств України!

Щиро вітаю Вас із професійним святом - Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості!

Це свято людей, які присвятили себе нелегкій, але важливій справі - розбудові енергетичної системи держави, без стабільної роботи якої неможливо уявити благополучне життя країни.

Нехай і надалі Ваші зусилля будуть спрямовані на піднесення національної економіки, зміцнення енергетичної незалежності нашої держави.

Бажаю міцного здоров'я, професійної впевненості, а також процвітання Вам і Вашим родинам!

З повагою,

директор ДП "Західний ЕТЦ"

Шпєлик М.М.

alt

Останнє оновлення (Середа, 13 вересня 2017, 08:55)

 

postheadericon Антикорупційні заходи в Держпраці: обговорено дієві механізми протидії корупційним вчинкам інспекторами праці

За останні три роки в країні впроваджуються та реалізуються реформи, спрамовані не тільки на покращення життя українців, а на зміну свідомості людей, які хочуть розбудовувати свою державу. На цьому, під час наради з фахівцями апарату Держпраці, начальниками територіальних органів та спеціалістами з питань протидії корупції, директорами експертно-технічних центрів служби та відомчих видань, наголосив Голова Держпраці Роман Чернега. Одне з найголовніших питань обговорення - це протидія корупції в органах державної влади та, зокрема, в системі Держпраці.

alt"Нещодавно в Одесі за підозрою в отриманні хабаря було затримано двох державних інспекторів. Виникає питання, для чого ми беремо на себе статус державного службовця? Якщо це звичка, брати хабарі, то від таких звичок необхідно відмовитися. Якщо людина, яка бере хабар, не думає про долю країни, то хоча б потрібо замислитися про долю рідних та близьких, дітей", - наголосив Голова Держпраці.

Аналізуючи ситуацію, яка повязана з корупційними ризиками в системі Держпраці, та взявши до уваги конкретні випадки затримки правоохоронними органами інспекторів, Голова Держпраці зазначив, що потрібно змінювати підходи щодо протидії корупції в службі.

"Роз'яснювальна робота, проведення навчань з інспекторами праці - це добре, але, якщо ми бачимо, що цього замало, нам потрібно шукати, справді, діяві методи, які можуть вплинути на чесну та відповідальну роботу державних службовців", -підкреслив Роман Чернега.

Очільник відомства доручив начальникам територіальних органів, директорам державних підприємств та спеціалістам з питань протидії корупції співпрацювати з підприємцями та роботодавцями, правоохоронними органами, задля ефективної протидії вчинення корупційних злочинів посадовцями Держпраці. Також Роман Чернега пропонував шукати нові сучасні методи контролю інспекторів праці.

Одним з таких нововведень в роботі інспекторів може стати оснащення їх нагрудними відеореєстраторами для убезпечення від провокацій з боку осіб, до яких вони приходять з перевіркою, а також можливості мати аудіовізуальну фіксацію з проведення перевірок інспекторами праці.

"На інспекторів праці покладені надважливі завдання, зокрема, виявлення нелегальних працівників. Ми ні в якому разі не ставимо за мету наповнювати бюджет за рахунок штрафних санкцій, накладених за нелегальних працівників, наша ціль збільшувати кількість застрахованих осіб, і тим наповнювати бюджет, мати вплив на вдалу реалізацію пенсійної реформи, яка проводиться урядом", - підкреслив Роман Чернега.

До присутніх також звернулися головний спеціаліст з питань протидії корупції Держпраці Олександр Гарбар та радник Голови Держпраці з питань безпеки Сергій Зінченко. Вони вкотре окреслили повноваження інспекторів праці, за перевищення яких загрожує відповідальність, наголосили на чіткому дотриманні посадових обов'язків та етики державного службовця.

Останнє оновлення (П'ятниця, 01 вересня 2017, 10:04)

 

postheadericon Привітання до Дня шахтаря

Шановні шахтарі!

Вітаємо Вас з професійним святом - Днем шахтаря!

Ваш високий професіоналізм, величезний потенціал, грамотні управлінські рішення і відданість справі сприяють зміцненню енергетичної незалежності України.

Прийміть велику подяку, дорогі шахтарі, за гідну працю та вагомий внесок у розвиток паливно-енергетичного комплексу країни.

Міцного здоров'я Вам, нехай у Ваших домівках завжди панують щастя і добробут!

З повагою,

директор ДП "Західний ЕТЦ"

Шпєлик М.М.

 

Останнє оновлення (Понеділок, 28 серпня 2017, 09:59)

 

postheadericon Вітаємо з Днем Незалежності!

Останнє оновлення (Середа, 23 серпня 2017, 14:42)

 

postheadericon З Днем Прапора, Україно!

Державний прапор - символ свободи і незалежності, слави і відродження. 

Цей день є одним з найбільш знакових свят в історії України. Це данина поваги символу держави, що пройшов довгий героїчний шлях.

Нехай у Ваших серцях завжди живе почуття гордості за нашу Батьківщину і наш прапор!

Останнє оновлення (Понеділок, 28 серпня 2017, 09:30)

 
Більше статей...
Головна