postheadericon Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей"

                                                                                                                                                                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ ДП «Редакція журналу

                                                                               «Охорона праці»

                                                                                              « 17 » грудня 2015 р. № 57

 

Положення

про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2016 році

 

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» (далі - Конкурс) проводиться з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2016 році, метою якого є привернення уваги суспільства, в тому числі свідомо активної молоді, до існуючих проблем у сфері охорони праці.

 

І. Мета проведення Конкурсу

 

1.1. Метою проведення Конкурсу є:

 - формування свідомої позиції молоді щодо значення та місця здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя;

 - акцентування уваги дітей та молоді як майбутніх працівників на виробничих небезпеках та ризиках;

 - профілактика виробничого травматизму шляхом наголошення на важливості формування високої культури безпеки праці та оцінювання ризиків, що супроводжують трудову діяльність дорослих;

 - привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці;

 - популяризація сучасних підходів до управління охороною праці, формування превентивної культури охорони праці; .

 - активізація творчого потенціалу дітей та молоді, сприяння розвитку дитячої творчості;

 - виявлення, відбір та підтримка талановитої молоді.

 

II. Організація Конкурсу

 

2.1. Конкурс організовується і проводиться ДП «Редакція журналу «Охорона праці» під патронатом Держпраці, територіальних органів Держпраці та іншими підприємствами, що належать до сфери управління Держпраці (за згодою).

2.2. Конкурс складається з двох етапів:

·         перший етап Конкурсу - грудень 2015 року - лютий 2016 року: відбіркові регіональні тури;

·         другий етап Конкурсу - березень - квітень 2016 року: фінал та оголошення переможців.

 

ІІІ. Умови участі в Конкурсі

 

3.1. Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів трьох вікових груп:

 - перша група - автори робіт віком від 6 до 10 років;

 - друга група - автори робіт віком від 11 до 14 років;

 - третя група - автори робіт віком від 15 до 18 років.

3.2. Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості - малюнок.

3.3. Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

3.4. Приймаються лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовам Конкурсу.

3.5. Роботи, надіслані на Конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам. Наданням роботи на Конкурс автор підтверджує повну згоду з умовами Конкурсу, а також згоду на публікацію твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права в подальшому.

3.6. Роботи можуть бути використані ДП «Редакція журналу «Охорона праці» для виготовлення друкованих матеріалів та тиражування, Держпраці та її територіальними органами при організації конференцій, семінарів, нарад, презентацій, виставок для реалізації на благодійних аукціонах, транслювання на телебаченні та передачі в дитячі будинки, реабілітаційні центри, соціальні заклади тощо.

 

IV. Вимоги до малюнків

 

4.1. Малюнки мають відповідати таким вимогам:

4.1.1. На Конкурс подаються малюнки в довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

4.1.2. Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А-2.

4.1.3. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.

4.1.4. На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або додатком до роботи) необхідно зазначити українською мовою:

 - назву роботи;

 - прізвище, ім'я, по батькові та дату народження автора;

 - місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон;

 - сферу діяльності батьків;

 - назву навчального закладу;

 - прізвище, ім'я, по батькові методичного керівника.

 

V. Критерії оцінювання конкурсних робіт

 

5.1.Конкурсні роботи оцінюються за такими критеріями: відповідність роботи тематиці Конкурсу;

 - актуальність теми;

 - практичне значення;

 - доцільність наданих рекомендацій та порад, використання знаків безпеки;

 - оригінальність та оформлення;

 - ступінь самостійності автора при виконанні роботи;

 - якість роботи тощо.

 

VI. Відбіркові регіональні тури Конкурсу (перший етап)

 

6.1. Відбіркові тури Конкурсу проводяться в областях та в місті Києві впродовж грудня 2015 року - лютого 2016 року.

6.2. Організацію проведення відбіркових регіональних турів Конкурсу здійснює ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за сприяння керівників територіальних органів Держпраці та інших підприємств, що належать до сфери управління Держпраці (за згодою).

6.3. Конкурс організовується за участю місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних представництв всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб’єднань, робочих органів Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, дитячих та молодіжних громадських організацій, благодійних фондів, мереж та об’єднань, які працюють із загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами, дітьми, молоддю та вчителями, а також усіма, хто опікується питаннями виховання свідомо активної молоді в Україні та хто небайдужий до вирішення проблем у сфері охорони праці.

6.4. Конкурсні роботи для підбиття підсумків Конкурсу на регіональних рівнях надсилаються учасниками до територіальних органів Держпраці не пізніше 15 лютого 2016 року.

6.5. Для оцінки та відбору кращих робіт і визначення переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу організовуються засідання журі.

Склад журі затверджується головним редактором ДП «Редакція журналу «Охорона праці». До складу журі включаються керівники територіальних органів Держпраці (за згодою), представники редакції журналу «Охорона праці», освітянської галузі, мистецтвознавці, спонсори Конкурсу тощо.

6.6. Результати засідань журі оформляються відповідними протоколами, які підписуються всіма членами журі.

6.7. Журі визначає I, II та III місця робіт. Переможці відбіркових регіональних турів Конкурсу нагороджуються відповідними дипломами, нагородами, цінними подарунками, їх список оприлюднюється в засобах масової інформації та на офіційних сайтах ДП «Редакція журналу «Охорона праці», Держпраці, її територіальних органів та підприємств, що належать до сфери управління Держпраці (далі - офіційні сайти). Нагородження проводиться ДП «Редакція журналу «Охорона праці», керівництвом територіальних органів Держпраці (за згодою) із залученням спонсорів та співорганізаторів проведення Конкурсу.

6.8. Автори робіт, які посіли І місця на відбіркових регіональних турах Конкурсу, стають лауреатами конкурсу. За можливості проводиться виставкова експозиція найкращих робіт учасників, організовується їх показ на регіональному телебаченні, у громадському транспорті, офіційних сайтах тощо.

6.9. До 15 березня 2016 року твори переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу, які посіли І місце у трьох вікових групах, разом із відповідними копіями протоколів журі направляються територіальними органами Держпраці для участі у Фіналі Конкурсу до офісу ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за адресою: 02100, м. Київ, вул. Попудренка, 10/1. Конт. тел. 296-82-56;  559-19-51, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  www.ohoronapraci.kiev.ua.

6.10. Від кожного територіального органу Держпраці має надійти не більше трьох художніх робіт.

 

VII. Фінал Конкурсу (другий етап)

 

7.1. Проведення Фіналу Конкурсу організовується ДП «Редакція журналу «Охорона праці» в період з 1 по 28 квітня 2016 року.

7.2. Для визначення переможців Фіналу Конкурсу проводиться засідання журі, склад якого затверджується головним редактором ДП «Редакція журналу «Охорона праці».

7.3. До складу журі запрошуються представники Держпраці, Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді і спорту України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства культури України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, спонсорів конкурсу, інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб’єднань, Фонду соціального страхування України, Академії мистецтв, дитячих та молодіжних громадських організацій, засобів масової інформації тощо.

7.4. Журі визначає I, II та III місця робіт. Переможці Фіналу Конкурсу урочисто нагороджуються відповідними дипломами, нагородами та цінними подарунками, їх список оприлюднюється у засобах масової інформації та на офіційних сайтах.

7.5. На офіційних сайтах розміщується відеоролик кращих малюнків лауреатів та переможців Фіналу Конкурсу з відповідними коментарями про автора, сферу діяльності його батьків. Також, за можливості, проводиться виставкова експозиція робіт учасників, формується та організовується їх показ на телебаченні, моніторах у потягах метрополітену, у маршрутних таксі тощо.

7.6. Організація фінансування конкурсу здійснюється ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за рахунок коштів залучених до проведення Конкурсу спонсорів та чистого прибутку підприємства.

 

Останнє оновлення (Середа, 30 грудня 2015, 16:08)

 
Головна